Zimą jest najkorzystniejszy okres, by uciec daleko, gdzie jest ciepło — powinniśmy lecieć na Cypr?

Posted on 22/03/2022 7:40am

Duża część Polaków nie lubi zimy. Śnią wówczas o wakacjach. A jeśliby tak lato przyszło wcześniej niż normalnie?


Ucieczka do ciepłego miejsca w środku naszej zimy to fantastyczny plan.


wodospad - Bieszczady
Author: Pawel
Source: http://www.flickr.com
Larnaka
Author: __Samir_
Source: http://www.flickr.com


Szczególnie dla tych, którzy nie zanoszą śniegu oraz ciemności. Aby nie oczekiwać na wakacje w Polsce, powinniśmy wybrać się przykładowo na Cypr. Temperatury zimą są tam dość fajne. Nie będzie zbyt upalnie, ale będziemy w stanie cieszyć się słońcem. Przykładowo Larnaka jest takim miastem na wyspie, dokąd latają bezpośrednio samoloty z naszego państwa. To spory plus, ponieważ przesiadki zwykle są męczarnią. Zwłaszcza jeśli podróżujemy z maluszkami. Larnaka nie jest stolicą kraju, ale za to miasto posiada wiele do zwiedzania. Jego historia sięga już XII wieku p.n.e. Można tam zwiedzić starą cerkiew św. Łazarza, fort obronny zbudowany przez Turków lub stary meczet. Jeśli stwierdzimy, że obaczyliśmy w mieście wszystko i ciągnie nas gdzieś dalej, to należy wybrać się również do stolicy — Nikozji.

Może zaciekawią Cię także podobne witryny (https://www.rego-bis.pl/nasze-kierunki-hiszpania,15.html) na ten wątek? Jeżeli tak, to przejrzyj je i uzyskaj nowe dane na to zagadnienie.

Jest ona podzielona na dwie części. W środku miasta przebiega granica. Po jej przekroczeniu można poznać turecką część miasta. Powinniśmy mieć rzecz jasna paszport, ale nie trzeba mieć wiz. Po tureckiej stronie warto zjeść tradycyjny obiad. Zachwycą nas ichniejsze smaki i aromaty. Warto pojechać również na zachodnią część wyspy.


Pafos jest pięknym i starym miastem, gdzie możemy zwiedzić zamek i Grobowce Królewskie. Oczywiście nie możemy również pominąć relaksu na cudnych cypryjskich plażach.

Tags: wakacje, wiedza, samoloty, plan, paszport