Wycisz się w pomorskim, czyli udana wycieczka do Kościerzyny

Posted on 21/07/2020 8:09am

Planujesz wczasy z dala od dużych, przeludnionych ośrodków? Potrzebujesz ciszy, „wylogowania” od sieci, chcąc pobyć sam na sam lub tylko z drugą połówką? Pomyśl nad wyprawą w ciche miejsce polskiej prowincji, z dala od wielkich fabryk, miast i przedsiębiorstw.

górskie drzewa
Author: Björn S...
Source: http://www.flickr.com
Jeśli wahasz się czy na sto procent oczekujesz zupełnego „wyłączenia” się, zamknięcia szybkiego stylu życia na parę dni warto wziąć pod uwagę nocleg nawet w niewielkiej, ale jednak, miejscowości. Gdzie są sklepy, kościół, pobliskie rozrywki jak choćby restauracje, kawiarnie, uliczki oraz łączność z siecią. Przy odpowiednim wyważeniu proporcji możesz odpocząć i nie urywać relacji z najbliższymi i ważnych spraw. Zakładamy, jakoby obowiązki z pracy odchodzą na chwilę na dalszy plan.

Miejscowością, która zagwarantuje ci świetny odpoczynek i naładowanie baterii (zapewne do kolejnego zmęczenia - jeśli tak, pomyśl o popracowaniu nad spokojniejszym trybem pracy) jest Kościerzyna noclegi. To jedna ze starszych miejscowości, o długiej tradycji, z prawami miejskimi sięgającymi kilkuset lat wstecz. Jej walorami są pobliskie szlaki turystyczne.

Wychodząc z centrum, w stronę ścieżek zapewne znajdziesz tańsze lokum do wynajęcia (jeśli chcesz zaoszczędzić lub hotel w centrum poznania poszukać czegoś w bardziej spontanicznym stylu). Tak samo sprawa wygląda kiedy szukamy gdzie odpocząć w miejscowościach o podobnym profilu. Nie trzeba szukać daleko od Kościerzyny - w pomorskim, bogatym w miasteczka województwie, jest wiele podobnych o profilu turystyczno-historycznym, gdzie znajdziemy polecone noclegi.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej, jest niezła witryna o takiej samej tematyce, jaką trzeba obejrzeć. To idealny moment więc zrób to!

Swornegacie - nazwa co najmniej inspirująca - to miejscowość licząca kilkuset mieszkańców, wspominana wzmiankami historycznymi już od kilkuset lat. Dla niehistorycznych dusz ta informacja nie ma większego sensu, zdecydowanie bardziej interesujące są walory terenowe i ewentualne noclegi. Aktywny wypoczynek to tutaj co najmniej rajdy piesze po rowerowe wyprawy na quadach kończąc! Zobacz więcej szczegółów - .Miejscowości z pomorskiego stanowią interesującą propozycję dla ciekawych wiedzy turystów jak i zmęczonych wielkomiejskim stylem życia w mieście. Każdy kto potrafi odpoczywać na łonie natury i niestraszne mu chwilowe „odcięcie” od domu i wi-fi może znaleźć tu chwilkę tylko dla siebie.

Tags: wczasy, noclegi, Pomorze