Wiosenne porządki w szafie

Posted on 02/08/2021 8:22am

Co jakiś czas trzeba zarządzić porządki w szafie. Jeżeli porządki wiosenne dopiero przed Tobą, poznaj sposoby na składowanie strojów, ażeby nie trzeba było ich prasować po każdym wyjęciu z szafy.


Ruiny kościoła w Trzęsaczu
Author: Kasprzol
Source: http://www.flickr.com


lot
Author: paukrus
Source: http://www.flickr.com


Sprawdź też, jak praktyczne oprzyrządowanie szafy ułatwi Ci opanowanie bałaganu w odzieniach.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w tekście (http://kasprowy.pl/)? To naturalnie podobna tematyka, zatem bez wątpienia także żywo Cię zainteresuje.

Kostiumu leżące na półkach nie muszą być poukładane w duże stosy. Trudno wówczas wyjmować owe leżące pod spodem, natomiast poza tym przeważnie używamy tych leżących na wierzchu. Mniejszy stos na półce zapewnia również lepszą wentylację ciuchów.

Nie można dopuścić do tego, żebyś nie uświadczył wszystkich szczegółów na ten temat. Zapraszamy zatem do następnego artykułu. Tam czeka na Ciebie ciekawa kwestia.

Dlatego półeczki nie powinny być nazbyt wysokie. Na składane bluzki, koszulki i swetry potrzebujesz półek o szerokości 45-60 cm oraz wysokości 30 cm. Praktyczne półki na piernaty i ścierki mają wielkość 50-100 cm a także wysokość 30-40 centymetrów.


Odzieże wiszące na wieszakach powinny być powieszone luźno - minimum 3 cm jedna od drugiej. Na koszulkę, sukienkę, bluzeczkę potrzebujesz mniej więcej 7 cm drążka. Na drążku długości 100 cm zmieści się 14-15 sztuk ubiorów. Na marynarkę, płaszcz a także żakiet potrzebujesz 11-12 cm drążka. Na drągu o długości 100 cm możesz więc zawiesić jedynie 8 sztuk. Odstęp drążków na wiszące kreacje należy dopasować do długości ciuchów. Na krótkie kiecki oraz koszule potrzebujesz miejsca o wysokości 1 metra. Spódnice jak też płaszcze wieszamy na drągach utwierdzonych na wysokości 140 centymetrów. Drobną odzież, ścierki a także ręczniki korzystniej magazynować w pojemnikach, półeczkach, lub koszach aniżeli na półkach.
Półeczki na bieliznę i krawaty nie mogą być głębsze niż 12 cm, na ręczniki - 30-40 cm. Kurtki puchowe i inną odzież wierzchnią zimową magazynujemy w specjalnie do tego celu określonych pokrowcach.

Tags: komfort, ubrania, Wyposażenie, sposób, wypad