Wakacje w Legnicy po wakacjach

Posted on 18/08/2017 9:47am

To już koniec wakacji, niebawem nie będzie tak ciepło, dni staną się krótsze, noce staną się chłodne i ani się obejrzymy przyjdzie zima.


Zastanówcie się, że wakacje rozpoczęły się bez mała dwa miesiące temu.


poziom
Author: Alan Cleaver
Source: http://www.flickr.com


Pozostały niepełne 2 tygodnie, by skorzystać z ostatniej okazji i miło spędzić czas nie myśląc o pracy. Lecz jeśli nie obawiacie się przespać okres wakacyjny, bo lubicie mniej zapłacić. Południowy-zachód Polski jest najbardziej ciepłym okręgiem, w szczególności centralna część województwa Dolnośląskiego. Mowa o Legnicy, mieście które posiada tytuł najcieplejszego miasta w w naszym kraju. Czas wegetacji roślin ciągnie się tam przez 250 dni w trakcie roku, co oznacza, że zasadniczo okres zimowy zaczyna się 22 grudnia i ma swój kres 21 marca. Średnia temperatura roczna wynosi ponad osiem stopni Celsjusza. Zamarznięta woda nie ma prawa bytu w tym mieście. Oprócz tego wielkiego atutu, obszary te są obfite w różnorodną roślinność i zwierzęta. Obszary zieleni, które rozpościerają się daleko za granicami miasta są cudowne. Stara część miasta jest cudowana, z tego powodu, jeżeli chodzi o hotel Legnica (kliknij) nie sprawia trudności. W zasięgu samego starego miasta, odnajdziemy aż dwadzieścia różnych hoteli. Poczynając od hosteli, kończąc zaś na hotelach trzy gwiazdkowych. Warto przebywać w hotelu blisko starego miasta, z tego powodu, że to dokładnie na tym obszarze miasta zobaczymy zdecydowaną większość zabytków z czasu całego średniowiecza. Dla przyjeżdżających autem turystów, w obszarze „hotelowym” starówki założona została wyjątkowa strefa bezpłatnego parkingu. Legnica noclegi (kliknij w link) oferuje w niesamowicie wysokim standardzie. W prawie wszystkich hotelach w Legnicy możemy wynająć pokój z telewizorem LCD i Internetem bez dodatkowych opłat.
Lecz kto by usiedział długo siedzieć przed telewizorem, jeżeli Legnica oferuje wiele zabytków oraz innych pięknych miejsc. Lecz o tym w następnym artykule.


Jeżeli nie zależy wam na Słońcu, opłaca się pojechać poza sezonem do Legnicy. Jest ona całorocznym kurortem, toteż nie ma znaczenia kiedy się tam wybierzecie.

Tags: pokój, temperatura, hotel, nocleg, parking