Wagi paletowe

Posted on 09/02/2024 5:11pm

Paleta, czasem określana jako platformowa, jest płaską, nierzadko sporządzoną z drewna budową. Używana często jako usztywnione podłoże, na którym rozmieszcza się nieduże produkty i w ten sposób w większych ilościach przewozi je. Wagi paletowe skonstruowane zostały tak, by mogły być przenoszone przy użyciu wózków widłowych.
waga jubilerska
Source: http://www.wagi-elektroniczne.pl/
Istnieje parę typów palet. W największym stopniu znaną jest tak zwana europaleta. Znaleźć możemy ją częstokroć w sklepach, supermarketach, gdzie za jej pomocą przewozi się artykuły spożywcze (idź do www). Stosowane są także w różnego rodzaju magazynach.

Wszystkie materiały, produkty i przedmioty mieszczące się na palecie posiadają swoją określoną wagę. Nie zawsze jest ona równa maksymalnemu obciążeniu tego typu konstrukcji, a jej określenie jest niesamowicie ważne. W związku z tym precyzyjne zważenie tego, co się na niej znajduje niesie ze sobą pewne konsekwencje. Wykonano wobec tego urządzenia nazywane wagami paletowymi. Wykorzystywane są one do określania wagi treści palet, zazwyczaj tych typu euro. Łączy się z dopasowaniem ich wymiarów do tej konstrukcji (840 x 1200 mm).

Sklep internetowy wagi-elektroniczne.pl proponuje tego typu wagi przemysłowe. Posiada w swoim asortymencie wagi lakierowane paletowe oraz nierdzewne wagi paletowe. Te pierwsze służą do pracy w suchym miejscu. Zrobiono je tak, by załadunek palety na nią mógł przebiec zarówno przy pomocy wózka niskopodnoszącego jak i wózka widłowego. Następnym atutem tego produktu jest jego nieduża waga własna. Jest przez to bezproblemowe w przewozie. Ponadto, niestosowana zajmuje malutko miejsca.Godną zaoferowania jest waga paletowa lakierowana KPZ model 1EM. Platforma (platforma do miękkiego hr u) wagowa wykonana jest z lakierowanej stali. Miernik zaś z wytrzymałego tworzywa ABS. Opcjonalnie można powiesić go na ścianie przy użyciu specjalnie przygotowanego do tego uchwytu. Uproszczeniem w pracy są też rolki i uchwyt transportowy. Waga ta zawiera podświetlany wyświetlacz LCD. Opcjonalnie urządzenie to może otrzymać legalizację. Dzieje się to w takim przypadku za dodatkową opłatą. Oferowane są również wagi platformowe firm axis i CAS. Ta druga ma oryginalny żółty kolor.

Jeżeli chodzi o wagi nierdzewne paletowe, sklep wagi-elektroniczne.pl proponuje te od producentów AXIS i KPZ. Są one tworzone ze stali nierdzewnej. Dlatego też ich użytkowanie może mieć miejsce w zawilgoconym środowisku, gdzie urządzenie utworzone ze zwyczajnej stali mogłoby ulec zepsuciu.

Przeznaczone są także pracy w miejscu, w którym jest niebezpieczeństwo zapylenia ich oraz przy produkcji agresywnych środków chemicznych. Budowa tych wag, zbieżnie jak belki tensometryczne i obudowa miernika są bardzo odporne. Ta ostatnia ma dodatkowo zabezpieczenie IP65 (klasa szczelności).

Warta zaoferowania jest waga paletowa nierdzewna AXIS model 4B_PAN. Tu mamy do czynienia z belką tensometryczną o klasie szczelności IP68. Również jak inne urządzenia tego rodzaju, zaopatrzono ją w uchwyt który umożliwia montaż miernika na ścianie. Opcjonalnie może posiadać również złącze RS 232. Atutem są też opisane wyżej wymiary dopasowane do określenia wagi palet typu euro.

Sklep internetowy wagi-elektroniczny.pl daje opcję zakupu wag platformowych zarówno lakierowanych jak i nierdzewnych z nadobowiązkową usługą, jaką jest ich legalizacja. Wtenczas cena trochę rośnie.

Author: A.Z.