Gdzie na ziemi jest do znalezienia raj czyli wszystkie niezwykłe miejsca i atrakcje magicznej wyspy Mauritius.

Posted on 10/06/2021 7:58am

Przeglądając różne zdjęcia z wypraw podróżniczych często można natrafić na ujęcia wręcz bajkowe, jakby nie pochodziły z naszego świata lub zostały genialnie zmontowane. Jednak naprawdę one istnieją, jest na ziemi dużo miejsc, które wywołują taki zachwyt. Tak więc jeśli ktoś ujrzy na fotografii błękitne niebo, podobnie błękitne morze i zakotwiczony w pobliżu statek, to może być prawie pewien, że zdjęcie to zrobiono na Mauritiusie.
Mauritius
Author: Iqbal Osman
Source: http://www.flickr.com
Uroki tej wspaniałej krainy, zwanej też rajską wyspą, dostrzegli już żeglarze ze średniowiecza, którzy zapuszczali się na te odległe. I wyspa mauritius po dziś dzień pozostała rajską wyspą, o czym może zaświadczyć każdy, kto miał ją chociaż raz okazję zobaczyć. W rzeczywistości prezentuje się jeszcze wspanialej niż na zdjęciach, woda jest jeszcze bardziej czysta, niebo bardziej błękitne, plaże bardziej piaszczyste. Po prostu raj na ziemi, i to raj możliwy do zobaczenia przez wszystkich, bo wycieczki na Mauritius proponuje obecnie większość cenionych biur podróży.

Wyprawa do tego niezwykłego zakątka świata z Polski dość sporo kosztuje ze względu na koszty transportu. Jednak wszyscy, którzy stamtąd wrócili twierdzą, że warto było, bo Mauritius (masz więcej pytań?) może naprawdę dużo zaproponować gościom. Pełne piasku plaże i czyste morze apartament nad morzem sprzedam były już omawiane, lecz równie niezwykły jest świat roślin i zwierząt. I to zarówno świat znajdujący się pod wodą, czyli pełne barwnego życia rafy koralowe, ale też na powierzchni wyspy. Północna jej część porośnięta jest egzotyczną, niespotykaną przyrodą, której mieszkańcem jeszcze niedawno był legendarny ptak Dodo. Więcej w temacie egzotycznych podróży.
Mauritius
Author: Sunny Ripert
Source: http://www.flickr.com
Swoimi widokami będą cieszyć oczy niesamowite bujne lasy, wśród jakich od czasu do czasu można dostrzec srebrne nitki kilkudziesięciometrowych wodospadów. Takie otoczenie wręcz zachęca do aktywnych form spędzania wolnych chwil, czy to pod powierzchnią wody, podczas nurkowania na rafie, czy podczas pieszego zwiedzania wyspy. Ale na tej wyspie znajdzie się także coś dla rozrywkowych, skorych do zabawy turystów, przykładowo jego stolica Port Louis z czynnymi przez całą noc klubami.

Tags: wyprawa, wyspy, Uroki