W jaki sposób spędzić interesujący czas w naszym kraju?

Posted on 10/09/2019 3:08pm

Polska jest bardzo ciekawym krajem i na pewno warto zapoznać się z jego atrakcjami. Wycieczka przygotowana odpowiednio wcześniej może przynieść ze sobą minimalne ceny. W dodatku coś najlepszego dla siebie odnajdą niemalże wszyscy, gdyż kraj jest niesamowicie różnorodny. Posiadamy dostęp do morza, gór, lasów, miejsca idealne dla miłośników nauk historycznych czy nawet zjawisk paranormalnych. Mnóstwo obiektów okrywa tajemnica, co jeszcze mocniej zwiększa ich atrakcyjność. Z całą pewnością wszyscy odnajdą coś dla siebie.
Pomysłów jest doprawdy niezwykle dużo.


kobiety na koniu
Source: flickr.com
Jeśli interesują nas zjawiska nadprzyrodzone, legendy, nawiedzone przez duchy miejsca, świetnym planem będzie odwiedzenie takich tajemniczych miejsc. Warto zobaczyć zamek w Ogrodzieńcu. Znajduje się on na Szlaku Orlich Gniazd. Krąży na jego temat dużo strasznych historii, a najlepszą atrakcją jest nocna wycieczka po budowli. Przewodnicy z pewnością nie ominą żadnej interesującej historii. Ogromne wrażenie robi także szpital psychiatryczny w Owińsku. Podczas II wojny światowej do budynku szpitala wdarli się Niemcy, którzy zabijali chorych, a dzieci wysłali do obozu.

Ponoć w okolicy można spotkać duchy dzieci, a miejsce ma silny, straszny klimat. Jeśli zjawiska paranormalne nas nie interesują, z kolei z chęcią oglądamy niecodzienne okazy przyrody, niezbędna będzie wizyta w Rudawach Janowickich, gdzie zobaczyć można piękne, niecodziennie Kolorowe Jeziorka. Dawniej na tych terenach istniała kopalnia, związki chemiczne barwią wodę, dzięki czemu można podziwiać m.in. turkusową lub zieloną tafle wody. Interesujący jest także krzywy las, który znajduje się w okolicach Gryfina. Ostatecznie nie wiadomo, dlaczego sosny są wykrzywione - dodatkowo wszystkie w jednym kierunku. Z pewnością warto zwiedzić to miejsce. Jeżeli natomiast chcielibyśmy zobaczyć piękne scenerie, niczym z bajek, należy z całą pewnością wybrać się do Mosznej, aby zwiedzić wspaniały pałac.


Rancho, ranczo
Author: Loren Kerns
Source: http://www.flickr.com
Ten zapierający dech w piersi budynek ma aż 365 pokoi oraz 99 wież. Na jednej z nich siedzi... kościotrup. Miejsce posiada wiele tajemnic. Dodatkowo istnieje legenda, mówiąca, że po korytarzach pałacowych błąka się dusza nieszczęśliwie zakochanej kobiety. Z pewnością każdy miłośnik historii powinien przyjechać do Mosznej. Powszechne jest zdanie - cudze chwalicie, swego nie znacie. Na pewno jest w tym wiele prawdy. Warto jednak wiedzieć, że Polska posiada wiele wspaniałych miejsc, które należy odwiedzić, gdy lubi się przygodę. Każdy znajdzie coś najlepszego dla siebie.

Tags: polska, dzieci