W jaki sposób specjaliści od marketingu badają skuteczność swojej strategii?

Posted on 11/01/2019 7:34am

Statystyka to prześladowczyni wielu ludzi. Nieistotne, czy jesteś humanistą, lekarzem, bądź przedstawicielem nauk ścisłych, statystyka z pewnością cię dopadnie. W jaki sposób efektywnie z nią sobie dać radę?

obliczenia finansowe
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com


Dla przykładu specjaliści od marketingu powinni tworzyć w jak najwyższym stopniu skuteczne reklamy, ale muszą do owego posiadać doświadczenie oparte na solidnych danych.Warszawski Festiwal Nauki
Source: http://www.sxc.hu/


analiza statystyczna
Author: Darwin Bell


W niniejszym przypadku na pomoc przychodzi im królowa nauk a konkretniej przedmiot ujmując - statystyka. Przecież ktokolwiek musiał przeliczyć która kampania marketingowa jest w najwyższym stopniu niezawodna. Jaka strategia przyniosła korzystniejszy wynik, a która mniej korzystny. informacje takowe daje analiza statystyczna poszczególnych strategii promocyjnych. Więcej ciekawych informacji przeczytasz na tej stronie statystyczna analiza danych. Przykładowo elektronik może stworzyć oparty na czujniku ruchów miernik obliczający wchodzące do marketu osoby. Na podstawie analizy statystycznej uzyskiwanych z miernika ilości klientów danych, właściciel sklepu mógłby określić, która reklama korzystniej dotarła do swych klientów. Tak właśnie może działać analiza statystyczna. A znajduje zastosowanie w o wiele znaczącej ilości wypadków.

Rzetelna firma oferująca te usługi winna w sposób odpowiedni w pierwszej kolejności skonsultować nasz projekt pod kątem metodologicznym. Może proponować w tym zakresie wszelakie porady z tym powiązane. Potem winna przygotować uzyskane dane do całościowej analizy. Kolejnym krokiem jest statystyczna analiza danych wraz z konieczną interpretacją - czytaj o statystycznych analizach danych. Możemy pokusić się o samą analizę, bez interpretacji wyników. Usługa wtedy będzie odrobinę tańsza. Firma zapewni również wsparcie merytoryczne po realizacji zlecenia, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Wsparcie trwać może aż do momentu całkowitego zamknięcia projektu przykładowo do obrony pracy naukowej.

Tags: informacje, stal, lek, pracy