Urlop tuż tuż, samolot zaplanowany, lecz czy zabezpieczyłeś swój dom?

Posted on 05/02/2019 7:37am

Sprawa zabezpieczenia domu przed nieproszonymi gośćmi nie dotyczy naturalnie jedynie wakacji, jednakże bez wątpienia okres urlopowy to czas, gdy tym bardziej powinniśmy zatroszczyć się o to, by podczas leżenia na plaży nie myśleć, czy czasem ktoś nie wynosi nam wszystkich mebli.

Jeżeli jeszcze nie macie dobrze zabezpieczonego domu to ostatni dzwonek, żeby się za to zabrać. Nawet najlepsze drzwi da się wyłamać, więc może czas na monitoring domu? Naturalnie różnego rodzaju alarmy do domu można nabyć już za kilkanaście złotych w składach budowlanych, sklepach z elektroniką, także w sieci.

Systemy zabezpieczające składają się zazwyczaj z czujników ruchu, tutaj alarmy są uruchamiane przy próbie włamania, potem właściciel jest informowany o tym fakcie SMS-em lub telefonicznie. Oczywiście, kiedy planujesz wyjazd musisz i tak wskazać osobę, która w przypadku włamania zareaguje. Kiedy wolisz jednakże całość scedować w ręce fachowców, trzeba wyszukać firmę, która całościowo zajmie się ochroną domu, porównaj . Zamontowanie czujników podczerwieni reagujących na ruch oraz magnetycznych, jakich wzbudzenie powoduje uruchomienie systemu, w przypadku podłączenia do stacji monitoringu oznacza przyjazd pracowników ochrony. Gdy z jakiś przyczyn sami go uruchomimy, naturalnie alarm może zostać wyłączony za pomocą specjalnego kodu znanego tylko domownikom i tym, którym go zdradzimy.System przeciwwłamaniowy
System alarmowy może być bezprzewodowy i przewodowy - ten ostatni jest bardziej pewny, ale wymaga zainstalowania przewodów pod tynkiem, należy się liczyć z koniecznością przeprowadzenia małego remontu przy okazji montażu.

Kolejna sprawa to zdalny monitoring domu wizyjny. Po odebraniu sygnału alarmowego rozpoczęte jest łącze wizyjne. Z pomocą przychodzi tu kamera ip. Dzięki łączu wizyjnemu można zdalnie sprawdzić, jaki jest powód alarmu i w ten sposób zredukować niepotrzebne wyjazdy grup interwencyjnych - kliknij w źródło. Kiedy w domu faktycznie przebywa intruz, patrol dzięki kamerom będzie wiedział, w jakim miejscu obecnie należy go się spodziewać.
Kamera ip musi być jak najlepszej jakości, spełniać pewne wymagania i posiadać odpowiednie certyfikaty.

Trzeba pomyśleć o właściwym zabezpieczeniu domu, bo wizyta włamywaczy może nas kosztować dużo więcej niż opłaty za monitoring domu.

Tags: montaż, czujniki, włamanie