Stolica polskiej części Tatr – co można zwiedzić w Zakopanem?

Posted on 25/09/2021 7:09am

Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, to miasto chętnie odwiedzane przez turystów nie tylko podczas zimowych miesięcy, ale także w lecie. Do ogromnej popularności tego położonego w województwie małopolskim miasta bez najmniejszych wątpliwości przyłożyło się jego położenie geograficzne. Zakopane to miasto, nad którym majestatycznie wznoszą się najwyższe góry w Polsce - Tatry.


Dla wyraźnej większości miłośników gór licznie przyjeżdżających do miasta jest ono jedynie punktem wypadowym na malownicze szlaki turystyczne, które wiodą w Tatry. Popularność Zakopanego jako miasta o charakterze turystyczno-wypoczynkowym rozpoczęła się już w XIX wieku. Mimo że od wybuchnięcia wielkiej popularności miasta upłynęło już w zasadzie dwieście lat, jego popularność nie staje się mniejsza. Dla tak licznie odwiedzających miasto turystów konieczna jest rozbudowana baza gastronomiczna oraz noclegowa.

Zakopane
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Zakopane poradziło sobie z tym w zasadzie idealnie. Na wypoczywających tutaj turystów czeka wiele lokali oferujących doskonałe jedzenie. Wśród nich wielką popularnością cieszą się karczmy mające charakter regionalny, w których można skosztować miejscowych przysmaków: kwaśnicy bądź przyrządzanego na grillu oscypka. Równie szeroka jest baza miejsc do spania.

Kiedy zgłębisz publikowany artykuł, to również zaciekawi Cię polecana strona internetowa, która zawiera podobne dane na to zagadnienie, zatem kliknij tutaj.

Noclegi w Zakopanem znajdziemy w licznych luksusowych hotelach, domach wczasowych, pensjonatach i kwaterach prywatnych. Noclegi w Zakopanem mają więc zróżnicowany standard oraz ceny dopasowane do każdej kieszeni.

Kiedy ktoś jedzenie pierwszy raz do stolicy polskich Tatr, bez wątpienia stawia sobie pytanie, jakiego rodzaju atrakcje może znaleźć w tym miejscu. Zakopane hotel spa zakopane ma do zaproponowana bardzo wiele nawet dla tych osób, które nie planują wspinać się na Rysy - czytaj o ofercie pokoi Gościny u Maryny. Wokół Zakopanego nie brakuje licznych pięknych dolin, których przejście nie wymaga dużej kondycji. Najbardziej popularna z nich to bez wątpienia Dolina Kościeliska.


Miejscem wyjątkowo popularnym jest również Morskie Oko – największe jezioro tatrzańskie. Natomiast zimą zapraszają doskonale zorganizowane ośrodki narciarskie. Nosal, Polana Szymoszkowa, Kasprowy Wierch – to tylko jedne z mnóstwa miejsc, w którym można cieszyć się jazdą na nartach. Na potrzebujących odpoczynku turystów czeka także Aqupark z basenami , które mają charakter termalny, kręgielnią i fitness clubem. Jeśli nawet nie posiedliśmy umiejętności jazdy na nartach, nie lubimy trwających kilka godzin pieszych wycieczek w Zakopanem bez najmniejszych wątpliwości nie będziemy się nudzić.

Tags: turyści, jazda na nartach, szlak turystyczny