Stolica polskiej części Tatr – co można zwiedzić w Zakopanem?

Posted on 06/10/2019 7:14am

Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, to miasto chętnie odwiedzane przez turystów nie tylko podczas zimowych miesięcy, ale także w lecie. Do ogromnej popularności tego położonego w województwie małopolskim miasta bez najmniejszych wątpliwości przyłożyło się jego położenie geograficzne. Zakopane to miasto, nad którym majestatycznie wznoszą się najwyższe góry w Polsce - Tatry.
Dla wyraźnej większości miłośników gór licznie przyjeżdżających do miasta jest ono jedynie punktem wypadowym na malownicze szlaki turystyczne, które wiodą w Tatry. Popularność Zakopanego jako miasta o charakterze turystyczno-wypoczynkowym rozpoczęła się już w XIX wieku. Mimo że od wybuchnięcia wielkiej popularności miasta upłynęło już w zasadzie dwieście lat, jego popularność nie staje się mniejsza. Dla tak licznie odwiedzających miasto turystów konieczna jest rozbudowana baza gastronomiczna oraz noclegowa.

Zakopane
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Zakopane poradziło sobie z tym w zasadzie idealnie. Na wypoczywających tutaj turystów czeka wiele lokali oferujących doskonałe jedzenie. Wśród nich wielką popularnością cieszą się karczmy mające charakter regionalny, w których można skosztować miejscowych przysmaków: kwaśnicy bądź przyrządzanego na grillu oscypka. Równie szeroka jest baza miejsc do spania. Noclegi w Zakopanem znajdziemy w licznych luksusowych hotelach, domach wczasowych, pensjonatach i kwaterach prywatnych. Noclegi w Zakopanem mają więc zróżnicowany standard oraz ceny dopasowane do każdej kieszeni.Kiedy ktoś jedzenie pierwszy raz do stolicy polskich Tatr, bez wątpienia stawia sobie pytanie, jakiego rodzaju atrakcje może znaleźć w tym miejscu. Zakopane ma do zaproponowana bardzo wiele nawet dla tych osób, które nie planują wspinać się na Rysy - czytaj o ofercie pokoi Gościny u Maryny. Wokół Zakopanego nie brakuje licznych pięknych dolin, których przejście nie wymaga dużej kondycji. Najbardziej popularna z nich to bez wątpienia Dolina Kościeliska.


Miejscem wyjątkowo popularnym jest również Morskie Oko – największe jezioro tatrzańskie. Natomiast zimą zapraszają doskonale zorganizowane ośrodki narciarskie. Nosal, Polana Szymoszkowa, Kasprowy Wierch – to tylko jedne z mnóstwa miejsc, w którym można cieszyć się jazdą na nartach. Na potrzebujących odpoczynku turystów czeka także Aqupark z basenami , które mają charakter termalny, kręgielnią i fitness clubem. Jeśli nawet nie posiedliśmy umiejętności jazdy na nartach, nie lubimy trwających kilka godzin pieszych wycieczek w Zakopanem bez najmniejszych wątpliwości nie będziemy się nudzić.

Tags: turyści, jazda na nartach, szlak turystyczny