Specjalistyczny sprzęt medyczny - czym jest kardiomonitor oraz jakie jest jego zastosowanie?

Posted on 16/11/2023 8:55am

Kardiomonitor to specjalne urządzenie użytkowane w medycynie, jakie ofiarowane jest do trwałego nadzorowania funkcji życiowych u pacjenta. Często określa się go również jako monitor funkcji życiowych, monitor chorego lub też monitor parametrów życiowych chorego.
kardiomonitor Medical EcoNET
Author: CZARMED
Source: http://czarmed.pl
Urządzenie to użytkuje się obecnie na nadzwyczaj wielką skalę, między innymi w szpitalach, gabinetach zabiegowych czy też domach opieki, co więcej ma zastosowanie w przychodniach, zakładach opiekuńczych oraz medycynie sportowej. Krótko mówiąc, kardiomonitor zawsze odnajdzie zastosowanie tam, gdzie przydatna jest notoryczna kontrola nad parametrami życiowymi pacjenta.

Kardiomonitor ma dużo funkcji i parametrów, do najważniejszych wypada zaliczyć EKG, tętno oraz częstość oddechów. EKG pozwala na monitorowanie pracy serca, puls pokazuje ilość uderzeń u pacjenta na minutę, a częstość oddechów podkreśla, czy pacjent nie posiada trudności z oddychaniem albo bezdechu. W przypadku braku oddechu, w kardiomonitorze włączy się alert (zamów kardiomonitor CMS 6000). Co więcej pośród funkcji kardiomonitora należy wciąż wypunktować saturację, temperaturę lub pomiar ciśnienia krwi, który podkreśla informacje dotyczące wartości ciśnienia rozkurczowego, kurczowego, i także średniego. Do następnych parametrów oraz funkcji kardiomonitora zalicza się podzespół Rzutu Minutowego Serca, kapnograf CO2, jaki umożliwia pomiar wartości dwutlenku węgla, i moduł gazów anestetycznych.Jak widać kardiomonitor to nadzwyczaj zaawansowane zaopatrzenie, które ma mnóstwo przeróżnych funkcji (zobacz pełna ofertę na ).

Czy po przeanalizowaniu omawianego tematu masz wątpliwości? Jeśli tak, to wejdź tu i poznaj więcej detali (https://atic.com.pl/identyfikatory/identyfikatory-imienne-metalowe/) w odniesieniu do przedstawianej tematyki.

Zezwalają one bezustannie kontrolować stan chorego, wspólnie ze wszystkimi funkcjami życiowymi. W razie jakiegokolwiek zagrożenia lub niebezpieczeństwa, kardiomonitor wyda stosowny sygnał ostrzegawczy, który zezwoli na bezzwłoczną reakcję doktora. Fachowy kardiomonitor wolno kupić w sklepach, które proponują sprzedaż sprzętu medycznego, także za sprawą Netu.

Tags: Pacjent, lekarz, badanie, szpital, chory, krew