Specjalistyczny sprzęt medyczny - czym jest kardiomonitor oraz jakie jest jego zastosowanie?

Posted on 29/04/2021 1:37am

Kardiomonitor to specjalne urządzenie użytkowane w medycynie, jakie ofiarowane jest do trwałego nadzorowania funkcji życiowych u pacjenta. Często określa się go również jako monitor funkcji życiowych, monitor chorego lub też monitor parametrów życiowych chorego.
kardiomonitor Medical EcoNET
Author: CZARMED
Source: http://czarmed.pl
Urządzenie to użytkuje się obecnie na nadzwyczaj wielką skalę, między innymi w szpitalach, gabinetach zabiegowych czy też domach opieki, co więcej ma zastosowanie w przychodniach, zakładach opiekuńczych oraz medycynie sportowej. Krótko mówiąc, kardiomonitor zawsze odnajdzie zastosowanie tam, gdzie przydatna jest notoryczna kontrola nad parametrami życiowymi pacjenta.

Kardiomonitor ma dużo funkcji i parametrów, do najważniejszych wypada zaliczyć EKG, tętno oraz częstość oddechów. EKG pozwala na monitorowanie pracy serca, puls pokazuje ilość uderzeń u pacjenta na minutę, a częstość oddechów podkreśla, czy pacjent nie posiada trudności z oddychaniem albo bezdechu. W przypadku braku oddechu, w kardiomonitorze włączy się alert (zamów kardiomonitor CMS 6000). Co więcej pośród funkcji kardiomonitora należy wciąż wypunktować saturację, temperaturę lub pomiar ciśnienia krwi, który podkreśla informacje dotyczące wartości ciśnienia rozkurczowego, kurczowego, i także średniego. Do następnych parametrów oraz funkcji kardiomonitora zalicza się podzespół Rzutu Minutowego Serca, kapnograf CO2, jaki umożliwia pomiar wartości dwutlenku węgla, i moduł gazów anestetycznych.Jak widać kardiomonitor to nadzwyczaj zaawansowane zaopatrzenie, które ma mnóstwo przeróżnych funkcji (zobacz pełna ofertę na ). Zezwalają one bezustannie kontrolować stan chorego, wspólnie ze wszystkimi funkcjami życiowymi. W razie jakiegokolwiek zagrożenia lub niebezpieczeństwa, kardiomonitor wyda stosowny sygnał ostrzegawczy, który zezwoli na bezzwłoczną reakcję doktora. Fachowy kardiomonitor wolno kupić w sklepach, które proponują sprzedaż sprzętu medycznego, także za sprawą Netu.

Tags: Pacjent, lekarz, badanie, szpital, chory, krew