Słowo o akcesoriach, przyborach i innych artykułach potrzebnych każdemu harcerzowi w trakcie lipcowych wycieczek

Posted on 11/04/2019 7:36am

Harcerskie wyprawy są niezwykle emocjonujące i dają uczestnikom niepowtarzalną możliwość kontaktu z przyrodą. Taka sytuacja w pewnym sensie wymusza kupno odpowiedniego sprzętu, który podczas wyjazdu bywa po prostu nieodzowny
.


sprzęt harcerski
Część wymaganego ekwipunku powinni przygotować organizatorzy danej imprezy. Trudno w końcu wymagać, żeby harcerze zabierali ze sobą duże namioty czy pozostały sprzęt - polub nasz profil: szczegółowe informacje - biwakowy ważący kilkadziesiąt kilogramów. Pobyt na świeżym powietrzu, przeważnie z daleka od zabudowań, jest związany także z koniecznością zorganizowania dużych i jednocześnie wydajnych kuchenek turystycznych. Dodatkowo na polu biwakowym muszą znaleźć się rozmaitej wielkości naczynia. Podsumowując, sprzęt biwakowy, jaki zapewnić muszą organizatorzy jest dosyć zróżnicowany, a i nie wypada zapominać, że harcerze mogą potrzebować chociażby dodatkowej latarki.


obiekt
Author: www.babymama.pl
strzyżenie u fryzjera
Author: Mainstream
Source: http://www.flickr.com
Na ekwipunek harcerza składają się przede wszystkim przydatne w trakcie każdej wycieczki akcesoria, jak również różnego typu narzędzia. Kieszonkowy sprzęt harcerski to mniejsze lub większe scyzoryki wielofunkcyjne, solidne kompasy i przynajmniej dwie niewielkie latarki. Jeżeli rozładuje się telefon, to na pewno przyda się wodoszczelny zegarek z podświetlaną tarczą, a profesjonalny preparat w sprayu zagwarantuje ochronę przed insektami. Każdy wzorowy zastępowy powinien również posiadać sprzęt harcerski do wszelkich prac ziemnych, czyli choćby jedną saperkę. Przy tym wymagane są jeszcze karimaty, śpiwory czy termosy i menażki. Sięgnij po więcej:


Bycie druhem zobowiązuje nie tylko do zamówienia potrzebnego sprzętu
. Najistotniejsze znaczenie ma tutaj bowiem harcerski etos. Noszenie szarego munduru jest jednoznacznym sygnałem, że jego właścicielowi nieobce pozostają najwyższe wartości. Cała oferta: .

Tags: wyprawy, sprzęt, gadżety, namioty, ekwipunek