Rozchwytywane kierunki studiów to dziennikarstwo oraz filologia angielska

Posted on 04/08/2019 7:15am

nauka
Source: www.morguefile.com
Dziś nie liczy się jedynie dyplom, nawet najbardziej prestiżowej uczelni i wyjątkowo przyszłościowego kierunku. Od rekrutowanego wymaga się przede wszystkim doświadczenia. Osoby po kierunkach takich jak dziennikarstwo są w dużej mierze świadomi, że aby zrobić karierę w branży, należy mieć bogaty CV. Kierunki językowe, w szczególności filologia angielska, cieszą się co roku dużym zainteresowaniem abiturientów wybierających studia Wrocław.

Jaka branża po studiach – dziennikarstwo oraz filologia angielska

Decydując o kontynuowaniu nauki każdy powinien zastanowić się, co chce robić w przyszłości. Po kierunku takim jak filologia angielska sporo absolwentów kształci się dalej – a więc pretenduje do tytułu doktora, większość magistrów wybiera jednak zawód nauczyciela lub tłumacza. Dziennikarstwo jest o tyle interesującym kierunkiem, o ile ktoś zdecyduje się na konkretny rodzaj – a tych dziennikarstwo ma pod dostatkiem. Decyzja nie jest jednak wiążąca i w każdym momencie – czy to studiów, czy kariery – istnieje dowolność wyboru.

Dylemat humanistów: dziennikarstwo oraz filologia angielska

By zostać rzetelnym dziennikarzem, prezenterem czy publicystą nie trzeba kończyć tego kierunku, ale być dobrym w jakiejś dziedzinie oraz mieć sprawne pióro i giętki język. Studia Wrocław mogą zaproponować młodzieży szeroki dostęp do różnego rodzaju praktyk oraz staży. Profesjonalne dziennikarstwo, o jakim myślą młodzi ludzie, polega na dokształcaniu się na własną rękę oraz ciągłym rozwoju na wielu polach.

Czy ten artykuł Ci się spodobał? Jeśli tak, to aby uzyskać podobne dane na omawiany wątek, spójrz na informacje (https://emka-art.pl/okapniki-do-swiec/), one na pewno także przykują Twoją uwagę.

Studenci, którzy łączą dziennikarstwo z innym kierunkiem, takim jak np. filologia angielska, mają większe szanse na awans w branży.

Dziennikarstwo czy filologia angielska – różne kierunki kształcenia

Kierunek taki jak dziennikarstwo, a także filologia angielska wymaga szerokiej wiedzy na wielu polach. Ci, którzy kończą wymienione kierunki muszą potrafić odnaleźć się w wielu tematach, nawet nadzwyczaj różnorodnych. Studia Wrocław mogą pomóc spragnionej wiedzy młodzieży spełnić swoje plany.

Tags: absolwenci, studia, dziennikarstwo, Uczelnie, filologia, dokształcanie

Author: B.S.