Planujesz wyjazd w góry? A może do Zakopanego? Zobacz, co zapewnia ta popularna polska miejscowość turystyczna!

Posted on 09/03/2020 7:43am

Najwspanialszym i największej urody miastem polskich Tatr jest Zakopane. Zwane zimową stolicą Polski każdego roku jest intensywnie odwiedzane przez przyjezdnych. Zakopane wspaniale położone pomiędzy górami, zapewnia doskonały mikroklimat i to o każdej porze roku.

Hotel Belvedere Zakopane
Author: LTB Sp. z o.o.
Source: VipTurystyka.pl
Przez cały rok możesz także oczekiwać wielu atrakcji, gdyż ma tu miejsce wiele imprez regionalnych. Co ważne, każda z zakopiańskich zabaw ma niesamowity charakter, więc jesteś w stanie zapoznać się nie tylko z zakopiańską gwarą, lecz również zwyczajami.

W granicach terytorialnych Zakopanego położona jest spora część polskich Tatr. Kiedy będziesz w Zakopanem powinieneś odwiedzić pewne miejsca. Z pewnością musisz zaliczyć wjazd wyciągiem na Gubałówkę oraz Kasprowy Wierch (można również tam dostać się na nogach). Duża liczba osób korzysta z kolejki, jednak w sezonie niekiedy tworzy się potężna kolejka. Jak więc masz zapas siły spróbuj dostać się tam o własnych siłach. Jednocześnie wjazd kolejką to również atrakcje, gdyż jesteśmy w stanie podziwiać cudowne widoki. Centrum Zakopanego to Krupówki, czyli popularna handlowa ulica Zakopanego.

Możemy tak zakupić rozmaite pamiątki regionalne, najeść się do syta, zakupić oryginalnego oscypka, a wieczorem zjeść kolacje przy dźwiękach najlepszej góralskiej muzyki na żywo. Na Krupówkach są również najdroższe noclegi w Zakopanem. Luksusowe hotele oferują noclegi w wysokich cenach, nawet kilkaset złotych za dobę, więc na tego typu pobyt mogą sobie pozwolić jedynie nieliczni.

Całe szczęście jednak noclegi w Zakopanem to bardzo różnorodna oferta, odnajdą więc najlepszą ofertę wszyscy, którzy nie mogą sobie pozwolić na tak drogie wakacje.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis, w którym są podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie przydatne.

Trzeba także sprawdzić ofertę w sąsiadujących z Zakopanem miejscowościach, jak Poronin lub Biały Dunajec, tam także można przespać się w dobrej cenie.

Co istotne, w każdym z takich miejsc spotkasz tradycyjną góralską gościnność, jaka sprawi, iż poczujesz się w przyjemnym nastroju.

Absorbuje Cię zamieszczony w tym miejscu tekst? Kliknij więc oprócz tego ten link i przeczytaj więcej na opisywany problem.

Taki pobyt będziesz wspominał jeszcze długo, gdyż te wszystkie składowe - gościnność, wspaniałe widoki i pyszna kuchnia - składają się na najbardziej niezapomniane wakacje, o każdej porze roku. Warto więc zaplanować najbliższe wakacje w Zakopanem. Baza noclegowa jest tak odpowiednio rozwinięta, iż z pewnością odnajdziesz coś idealnego dla własnych potrzeb.

Tags: kuchnia, hotel, impreza, Gubałówka