Pierwsza klasa niebawem. Szkoła żydowska – czy to trafny typ?

Posted on 08/01/2020 7:24am

Na pierwszy rzut oka szkoła żydowska niczym nie odbiega od prywatnej szkoły podstawowej, do której możemy zgłosić dziecko. Takie szkoły zostały utworzone z potrzeby stworzenia miejsca, w jakim dzieci i młodzież będzie mogła zgłębiać kulturę i tradycję żydowską.
nowoczesna szkoła
Author: Kaplan International
Source: http://www.flickr.com
Takie szkoły kształtują także wśród dzieci świadomość różnorodności wyznaniowej i kulturowej naszego kraju, Europy oraz świata. Znaczny nacisk kładzie się na szanowanie innych.

„Szkoła żydowska Wrocław” - ta fraza pozwoli nam wynaleźć tego typu placówkę w dogodnej okolicy w całym Wrocławiu. Równocześnie można zdobyć więcej informacji o tego typu placówce. Opis tego miejsca daje obraz szkoły bezpiecznej, rozwojowej i nowoczesnej - dowiedz się więcej o szkole. Uczniowie objęci są nieprzerwaną opieką higienistki, szkolnego psychologa, pedagoga dziecięcego i logopedy. W szkole jest kompleksowo urządzony gabinet higienistki, natomiast nauczyciele wychowania fizycznego byli dodatkowo przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy.

Ponadto, każde dziecko przyjmowane do tej placówki jest przyjmowane na szereg badań psychologiczno-pedagogicznych. Placówka podkreśla przy każdej nadarzającej się okazji fakt idealnego dostosowania do dzieci i młodzieży pod wieloma aspektami. Sale szkolne są dobrze oświetlone, stoły i krzesła są zgodne ze standardami ergonomii i higieny pracy. Dzieci korzystają z nowiutkich toalet, przeznaczonych wyłącznie do ich użytku. Jeśli interesuje nas szkoła żydowska Wrocław przeprowadza rekrutację do zerówki i do pierwszej klasy przez cały rok.

sala w szkole
Author: Urban Explorer Hamburg
Source: http://www.flickr.com
Teoretycznie pierwszeństwo przyjęcia mają dzieci pochodzenia żydowskiego, jednak o przyjęciu decyduje ograniczona liczba miejsc. wydział szkoleń i promocji word w szczecinie - źródło artykułu - ta szczyci się wieloma nagrodzonymi i wyróżnionymi w różnych konkursach podopiecznymi, co poświadcza bardzo wysoki poziom nauczania. Liczba uczniów w klasie jest mała, co na pewno ma wpływ na tempo przyswajania wiedzy i możliwość dotarcia do wszystkich uczniów. By kształtować talenty uczniów szkoła ćwiczenia pamięci i koncentracji oferuje liczne koła zainteresowań.


Szkoła tego typu często pozbawiona jest wyznaniowego charakteru. Uzyskała status szkoły niepublicznej z pełnią praw placówki publicznej. Nauczyciele z podstawowych przedmiotów, będą uczyć też tradycji i historii żydowskiej oraz języka hebrajskiego. Dodatkowo w trakcie roku szkolnego dzieci będą świętować uroczystości żydowskie.

Tags: dzieci, kultura, Psycholog, uczniowie