Organizacja obozów konnych dla miłośników jeździectwa

Posted on 02/10/2019 7:32am

Dowolny obóz jeździecki przeznaczony jest dla osób lubiących jazdę konną. Takie osoby potrafią podczas pobytu na obozie cieszyć się samą jazdą konną, a jednocześnie kontaktować z innymi pasjonatami jazdy konnej. Dzięki temu mogą nawiązywać nowe przyjaźnie i znajomości, które pozwolą im później na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań.


Naturalnie jazda konna zezwala również przebywać na świeżym powietrzu i rozwijać umiejętności sportowe co sprawia, iż jest polecana wszystkim ludziom chcącym w przyszłości zawodowo zajmować się końmi i zmagającym się z chorobami układu nerwowego lub wymagającym rehabilitacji neurologicznej.


konne]


morze
Author: Federica Di Fiore
Source: http://www.flickr.com


obozy konne
Author: cff 5_3
Source: http://www.flickr.com


Należy przyznać, iż kontakt z końmi pomaga zwłaszcza dzieciom, które z względu swojej choroby przeżywają jakieś problemów w kontaktach z otoczeniem i nie pragną zaufać żadnym nieznanym sobie ludziom i zwierzętom. Jednak warto wyszkolone konie (zobacz co ma do zaoferowania stadnina koni) są niezwykle spokojne i potrafią nawiązywać niezwykle bliski kontakt z człowiekiem stając się jego prawdziwymi przyjaciółmi. Będzie to bardzo znaczące, bowiem jazda konna opiera się na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu pomiędzy człowiekiem a koniem - super obóz jeździecki.
Dobrze zorganizowany obóz jeździecki pozwala na naukę jazdy konnej przez nawet szczególnie opornych uczniów. Spokojny koń umie najpierw przekonać kursantów, iż nie muszą się niczego obawiać, ponieważ nie zrobi on im żadnej krzywdy. Poza takim umie spokojnie spacerować pod kontrolą instruktora po wybranym przez niego obszarze i nie zaskakiwać niczym osoby pierwszy raz na zanim siedzącej.

Jeżeli ciekawią Cię opisane w tym artykule kwestie i masz ochotę przeczytać więcej informacji na tego typu temat - wejdź tutaj (http://www.skalnik.pl/meindl-1).

Naturalnie taka osoba również powinna uważać na to, żeby konia niczym nie spłoszyć i nie wystraszyć, jednak w wypadku wyszkolonego konia jest o to rzeczywiście bardzo ciężko. Po pewnym czasie instruktor będzie mógł pozwolić swojemu kursantowi na samodzielną jazdę na coraz dużych odległościach - świetne obozy konne.


Zaś osoby dobrze obeznane z końmi są mogły po prostu zabierać konie na jakieś dłuższe wycieczki po okolicy. Toteż nowoczesne obozy jeździeckie będą w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie praktycznie wszelkich osób do nich przyjeżdżających.

Tags: kurs, dzieci, konie