Ogromnie duża dokładność badań ndt

Posted on 30/04/2021 7:47am

Nadzwyczaj duża precyzja metody badania ndt i miarodajność wyników badania ustawiła ją na i kluczowej pozycji w procedurach używanych przez przemysł lotniczy, nuklearny, kosmiczny, chemiczny, bądź mechaniczny.

testy ndt
Author: Victor
Source: http://www.flickr.com
Badania ndt to badania (zajrzyj koniecznie) nieniszczące które umożliwiają kontrolę stanu istniejącej konstrukcji, oraz realizowanie prognozy dotyczącej jej trwałości, diagnozy bezpiecznego użytkowania. Najistotniejszą zaletą NDT jest możliwość ustalenia parametrów i szczegółowego opisu fizycznego badanego artykułu na każdym etapie tworzenia. Badania ndt zezwalają na rozpoznanie nieciągłości materiałowych w badanym towarze, połączeniu, urządzeniu, lub jego wyposażeniu bez wywołania zmian ich cech użytkowych. Przeprowadzanie testów nieniszczących na każdym etapie wytwarzania, bądź użytkowań, umożliwia zachowanie właściwego poziomu bezpieczeństwa - porównaj .Wzrost wymagań powiązanych z jakością surowców, połączeń, towarów powoduje, że badania ndt są coraz nagminniej stosowane w procedurach wytwórczych, także w użytkowaniu przyrządów technicznych. Badania sposobem strumieni wirowych są najmniej aktualnie znaną strategią badań spośród sześciu podstawowych. Strategia prądów wirowych jest metodą powierzchniową.

Czy prezentowana tutaj kwestia jest według Ciebie nietuzinkowa? Jeżeli tak, to uzupełniające materiały zobacz w serwisie (https://www.hydrokangaz.pl/hydraulik-mokotow/), który zobaczysz tutaj. One także Cię zaintrygują.

Badane mogą być tylko wyroby metalowe generalnie na głębokość od kilku do kilkunastu milimetrów. Procedura prądów wirowych polega na wywieraniu zmiennego pola elektromagnetycznego w badanym artykule i przyjmowaniu reakcji surowca przez sondę badawczą.

Badania ndt trybem prądów wirowych pozwala na wykrywanie pęknięć w materiałach struktur lotniczych, w składnikach części maszyn i złączach. Użytkowana jest powszechnie do badania rurek wymienników ciepła w elektrowniach jądrowych i konwencjonalnych, w przemyśle chemicznym, rafineryjnym, cukrowniczym, papierniczym i spożywczym. W trakcie badania homogeniczności rurek analizowane są deficyty grubości ścianek powstałe w wyniku erozji, albo korozji, umiejscawiane są wtrącenia obcego metalu, perforacje i rysy. Badania ndt używają procedury, jakie nie wpływają na predyspozycje wytrzymałościowe i eksploatacyjne badanych struktur.

Może Cię też zainteresować -

Tags: korozja, diagnozy, prognozy, NDT, sonda, wykrywanie