Odpoczynek konno - czy warto

Posted on 27/04/2019 2:56pm

Jazda konna posiada tak mnóstwo atutów, że ciężko je wszystkie wyszczególnić i zliczyć. Wpływa ona pozytywnie nie tylko na nasze ciało, lecz także na ducha. Należałoby również wspomnieć o jej terapeutycznych właściwościach, co z pewnością wpływa na popularność tej dziedziny.

biały koń
Source: morguefile.com
Prócz oddziaływania na sferę fizyczną człowieka, stymulacja prawie wszelkich mięśnie sylwetki, kształtowanie prostej postawy, poprawa wydolności serca i całościowej formy, a także obniżanie ciśnienia i napięć połączonych ze stresem, jazda konna wpływa też na sferę umysłową. Jazda konna pogłębia pewność siebie, rozwija charakter, rozwija zdolności współdziałania w grupie i obowiązkowość. Zasadniczą zaletą jeździectwa jest możność obcowania z pięknymi i dystyngowanymi zwierzakami, jakimi są wierzchowce. Ich zbawienny wpływ na człowieka jest absolutnym faktem. Nie tylko wielbiciele wierzchowców decydują się na uprawianie jeździectwa. W czasie jazdy konnej pracują nie tylko mięśnie ud, łydek, ale także i górne partie mięśni. Oprócz tego jazda konna świetnie relaksuje i rozciąga mięśnie, co naturalnie bardzo dobrze oddziałuje na każdą sylwetkę. Jazda konna wskazana jest dla tych, którzy borykają się z przeróżnymi komplikacjami zdrowotnymi - konna cennik.koń z właścicielką
Author: Aaron Jenkin
Source: http://www.flickr.com
Nauka jazdy konnej korzystna jest w hipoterapii, jaka jest stosowana w przypadku ludzi niepełnosprawnych, ćwiczeniach przy defektach postawy. Delikatne, bujające ruchy, jakie sprawia wierzchowiec w stępie relaksują mięśnie i zarazem narzucają odpowiednią postawę. W czasie jazdy mięśnie ulegają rozluźnieniu, naprężeniu, także wzmocnieniu, co powoduje, że defekty postawy można zatrzymać i przygotować mięśnie do podtrzymania zgodnego ustawienia. Jazda konna oddziałuje także świetnie na poprawę pracy systemu krążenia, również oddechowego. Wszystko to odbywa się niezwykle łagodnie i z umiarem, w związku z tym rehabilitacja wymaga czasu, jednakże rezultaty są prawie pewne. Cennik za naukę jazdy konnej jest niezwykle zróżnicowany. Warto jednak zapłacić, ażeby skorzystać z niezliczonej ilość pożytków i zadowolenia, które zapewnia jazda konna - patataj.com/.

Tags: ciało, Rehabilitacja, pasjonat, stęp