O jakich zagadnieniach pamiętać podróżując do Tajlandii? Na co zwrócić uwagę? Jakiego typu jest tam pogoda?

Posted on 03/09/2022 7:36am

podróż do takiego miejsca jak Tajlandia to coś niezwykłego, prawdopodobnie jedynego w całym życiu. Cóż się dziwić, to kraj ciepły i odległy, do którego tak naprawdę nietrudno się dostać, ale z pewnością nie jest to tanie.
O czym więc pamiętać, kiedy jechać?


To istotne, by ustalić odpowiedni termin, bo Tajlandia chociaż zazwyczaj ciepła też ma swoje pory roku. Jednak nie różnią się one tak bardzo jak u nas, że pomiędzy zimą a latem są kolosalne zmiany w temperaturze. Jak Tajlandia pogoda jest znacznie bardziej ustabilizowana, ale mimo to mogą występować tam takie skrajności w temperaturze, które mogą być dla nas zaskakujące. Tak naprawdę to dla przeważającej części Tajlandii są trzy pory roku: sucha, mokra i gorąca.


Pierwsza z nich, czyli sucha trwa od listopada do marca charakteryzuje się niskimi temperaturami i niewielkimi opadami. Deszczu faktycznie jest mało, jednak te niewielkie temperatury traktowane są umownie, bo mogą wynosić około 30 stopni, lecz rzadko mogą przekraczać te wartości. To z kolei w czasie pory gorącej, jaka zaczyna się od kwietnia i trwa czerwca występują bardzo silne upały, z którymi od czasu do czasu nie mogą sobie nawet poradzić tubylcy.

Jeżeli opublikowane tu materiały dają Ci do myślenia, to dodatkowo zerknij na omówienie (https://www.hotelaquarion.pl/dzieci/sala-zabaw), które przeczytasz, kiedy klikniesz ten link.

Z kolei od lipca do października jest mokro i upalnie - sprawdź kiedy jechać do Tajlandii.


tajlandia pogoda - Relaksmisja
Author: André Hofmeister
Source: http://www.flickr.com


Tak więc jak Tajlandia kiedy jechać? Z pewnością nie warto jechać w porze najcieplejszej, bo możemy mieć problem z znoszeniem ogromnych upałów. zwiedzanie wówczas będzie męczące - tu o tajlandzkiej pogodzie.
Podobnie w czasie pory deszczowej, ponieważ silne opady deszczu będą nam przeszkadzały w codziennej aktywności. Najdogodniejszą porą jest więc pora sucha, szczególnie, że w naszym kraju jest wówczas zima, więc podróż do egzotycznych krajów jest czymś miłym.

Tags: zima, podróż, wyprawa, zwiedzanie, kraj