O czym warto pamiętać wybierając się na wycieczkę w góry oraz jakie przedmioty trzeba ze sobą posiadać?

Posted on 14/07/2023 7:34am

Jest pewne piękne miasto w Polsce, które leży w woj. dolnośląskim. Miasto to usytuowane jest w ślicznej dolinie rzeki Kamiennej. W okolicy możemy chodzić po Karkonoszach oraz górach Izerskich.


Mimo niewielkiej ilości mieszkańców (6464 tys.), miasto to zajmuje dosyć duży obszar.


Miasto, o jakim mówimy to Szklarska Poręba. W naszym kraju mało jest obszarów, jakie tak bardzo sprzyjają rekreacji. Panuje w tamtym miejscu cisza, krajobrazy zmieniające się wspólnie z porą roku albo dnia, szum czystych krystalicznie potoków i wodospadów, to wszystko niezwykle kojąco może wpływać na naszą naturę. Miasto to jest jednym z największych skupisk zimowych sportów w naszych Sudetach. W Jakuszycach śnieżny puch trzyma się do późnej wiosny. Biegowe szlaki zaspokoją tak wyczynowców jak i amatorów. Rowerem także można pojeździć po Szklarskiej Porębie. Coraz więcej turystów na wycieczkę w góry oprócz szczoteczki do zębów, zabierają również górski rower. Są tu trasy rowerowe o różnej trudności. Są wzbudzające przerażenie strome zjazdy i łagodne drogi stworzone dla rodzin z dziećmi.


samochód
Author: Geoff Livingston
Source: http://www.flickr.com


Spacerując po górach należałoby pamiętać o nasmarowaniu cery kremem do opalania.ta witryna letniskowe Kaszuby (więcej opinii na ten temat)Poczas wędrówki po górach nawet nie odczujemy jak niezwykle słoneczko grzeje i działa na naszą skórę. Wiemy wszyscy, że pogoda w górach jest niezwykle zmienna. Dlatego też, chociaż świeci piękne słońce, zaraz może nadejść opad deszczu i burza. Zatem warto jest na bieżąco kontrolować pogodę i w razie czego wziąć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, odpowiednie obuwie oraz pokrowiec na plecak. Istotne jest także, żeby ciężar plecaka przenieść na biodra i odciążyć kręgosłup.
Jeżeli planujemy długo wędrować po górach z dużym plecakiem, należałoby wziąć ze sobą kijki do nordic walkingu. Dzięki wędrówce z kijkami odciążymy kręgosłup i kolana. Ułatwią one nam spacerowanie po kamienistych szklakach oraz dopomogą zachować równowagę.

Tags: krajobraz, buty, Spacer, kraj, rzeki