Polskie góry latem

Posted on 21/05/2019 7:08am

Ani się zorientujemy, a lada chwila nadejdą wakacje. Warto abyśmy nie czekając zaplanowali ten zbliżający się czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Gdyż tylko nieliczne państwa mają dojście do wyżej wymienionych miejsc. jak najbardziej, można zdecydować się na wyjazd zagraniczny, niemniej jednak cytując powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie...” - namawiamy do spędzenia urlopu w kraju. Zachęcająca ku temu okazuje się z każdą chwilą poprawiający się stan polskich dróg. Obecnie, autostrady doprowadzą nas do znacznej części miejsc w Polsce. Bez przerwy powstające nowe odcinki zapewniają nam możliwość wygodnych podróży.
Do odwiedzin polskich terenów zachęcić nas też mogą niewygórowane ceny. Polska jednak cały czas wypada konkurencyjnie na tle Europy Zachodniej.


góry w Polsce
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
A może w końcu nadszedł ten czas by zapomnieć o corocznych wypadach nad morze, nadmorskich kurortach i postawić na piękne polskie góry Beskidy, Karkonosze albo Sudety – wszystkie góry są piękne, lecz jednak tylko w Tatrach znajdziemy się bliżej nieba. Niezapomniane widoki, jakie zapewniają nam trasy górskie, służący większości osób klimat, jak również pełna humoru i zabawy atmosfera, którą dostarczają prawdziwi górale, to sposób na niezapomniany urlop - zobacz tutaj.
Niesamowite wrażenie sprawia na nas widok ośnieżonego szczytu Kasprowego wierchu latem, gdy w dolinie jest upalnie i słonecznie. Rwące strumyki zachęcają do umoczenia stóp w ich nurcie, a zielona trawa by na niej odpocząć. Tak, wczasy w górach to w głównej mierze kontakt z naturą.


polskie góry
Author: hrvargas
Source: http://www.flickr.com
Poznając wszelakie zakątki kraju nieustannie mamy ochotę by skosztować czegoś nowego, a domowe obiadki zamieniamy regionalnymi produktami. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje w górach bez wędzonego oscypka zjedzonego u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach.


Proponujemy więc by już w najbliższych dniach rozpocząć poszukiwania dogodnego miejsca noclegowego. Zastanowić się czy większą frajdę i przygodę przeżyjemy w góralskiej chacie, czy może w wytwornym, przepełnionym atrakcjami hotelu. Dla ułatwienia możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę: wakacje w górach 2014, a ujrzymy bogatą listę ofert, z której na pewno wybierzemy właściwą.