Największe atrakcje i ciekawostki w Kołobrzegu, rola tej miejscowości na mapie polskich uzdrowisk.

Posted on 09/01/2019 7:21am

Kołobrzeg jest jednym z najbardziej znanych turystycznych miejscowości nad polskim morzem. Co roku przyjeżdżają tam dziesiątki tysięcy wczasowiczów, szczególnie w sezonie letnim miasto to, podobnie jak inne z tego rejonu, na znacznie większą ilość turystów niż mieszkańców. Do Kołobrzegu większość osób przyjeżdża głównie dla piaszczystych plaż i morza, generalnie warunki do aktywnego wypoczynku są tam naprawę wyśmienite.

plaża w Kołobrzegu
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com
Oprócz samego plażowania można wyruszyć w rejs jedną z wielu łodzi i kutrów rybackich, a dla zainteresowanych w ofercie również będzie odległy Bornholn. Nad morzem funkcjonują liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego, pozwalającego na aktywny wypoczynek, bardzo podobnie będzie na lądzie, gdzie bez problemów można pożyczyć rower i na nim zjeździć całą okolicę. Nie można także zapomnieć o życiu rozrywkowym i kulturalnym, oferta najróżniejszych imprez zwłaszcza w lecie jest faktycznie duża. Spora ilość dyskotek, restauracji i barów powoduje, że raczej nie można tam narzekać na brak zajęć po zakończeniu plażowania.Ale Kołobrzeg posiada jedno jeszcze oblicze, o którym wiedzą jedynie zainteresowani. Jest mianowicie jednym ze starszych i najbardziej cenionych uzdrowisk wypoczynkowych w naszym kraju. Bardzo istotny dla tej miejscowości jest bardzo specyficzny mikroklimat, na który przede wszystkim wpływa bliskość morza - pobyt w Kołobrzegu.
Wiatry które wieją w stronę miasta przynoszą przefiltrowane, czyste powietrze, bardzo korzystnie na drogi oddechowe działa również tak morski aerozol, to znaczy drobne kropelki z dużą ilością cennych minerałów. Ale uzdrowisko Kołobrzeg lubiane jest nie tylko z tego właśnie mikroklimatu, choć on ma bardzo duży wpływ na zainteresowanie tym miejscem.

Kliknij ten link oraz zobacz więcej (http://www.margotravel.com.pl/lsw,Wycieczki-szkolne,Krajowe,,,,,,,,,,,) szczegółowych danych odnoszących się do analizowanego tu tematu. Na pewno jest on niezwykle atrakcyjny.Bardzo cenione wśród kuracjuszy są również borowiny, czyli zwyczajnie złoża torfu. Jak potwierdzają liczne eksperymenty, borowina z okolic Kołobrzegu ma wiele cennych substancji biologicznych, mających korzystny wpływ na reumatyzm Z tego też powodu tamtejsze ośrodki lecznicze chętnie wykorzystują borowinę, mając w ofercie szereg różnych zabiegów z nią w roli głównej.

Tags: torf, plaża, morze, turysta, restauracja, dyskoteka, wybrzeże, klimatu