Najczęściej polecane miejscowości na wczasy w Polsce

Posted on 23/07/2019 3:22pm

Udając się na króciutki weekendowy wyjazd lub na dwutygodniowe wczasy duża część turystów decyduje się na miejsca znane i sprawdzone. W zależności od preferencji i upodobań zdecydować się można na górskie wędrowanie, żagle na jeziorze lub plażowanie w jednej z nadbrzeżnych miejscowości turystycznych. W każdym z tych regionów znajduje się przynajmniej parę miejscowości, kuszących turystów sporą liczbą rozrywek, i dzięki temu są tłumnie odwiedzane i w wakacyjnym okresie, i w czasie krótkiego urlopu.
Jastarnia
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Pośród miejscowości nad morzem na pewno dużym zainteresowaniem zaczęła się cieszyć Jastarnia. Położona w jednym z najbardziej czystych regionów nabrzeża słynie z piaszczystych, szerokich plaż.

Uwaga! Przygotowaliśmy dla Ciebie nowy wpis - a tam kompleksowa informacja (https://www.coraltravel.pl/wakacje/Dominikana) na ten temat. Przejrzyj go koniecznie i życzymy przyjemnej lektury.

Rzecz jasna duża liczba odwiedzających przypada na wakacyjny okres, to znaczy od lipca do sierpnia. W tym czasie nabrzeżne uliczki wypełniają się gwarem urlopowiczów, a w słoneczny dzień trudno jest znaleźć wolne miejsce na piasku. Oczywiście bez problemów można wypożyczyć wodne sprzęty, a także spróbować swoich sił w nurkowaniu lub winsurfingu.

Lecz dużą zaletą Jastarni jest jej leczniczy, specyficzny klimat, dzięki któremu tę przepiękną mieścinę można odwiedzać przez cały rok. Poza sezonem jest dużo mniej odwiedzających, ceny są znacznie niższe, i wtedy można w spokoju i ciszy wypocząć jednocześnie podreperować swój stan zdrowia.
morze
Author: Justin De La Ornellas
Source: http://www.flickr.com
Na drugim końcu Polski, w uroczym Beskidzie Śląskim leży jedno z najpopularniejszych uzdrowisk Polski, czyli Ustroń. Miejscowość ta znana jest z wielu sanatoriów i wód mineralnych, i praktycznie przez cały rok gości ogromne ilości turystów. Ustroń jest doskonałą bazą wypadową do pieszych i rowerowych wycieczek. W okolicy znajduje się kilka ciekawych szlaków pieszych, prowadzących przez przepiękne okoliczne szczyty, a spora liczba rowerowych ścieżek kusi miłośników dwóch kółek do skorzystania z tej formy aktywności.

Zimowa pora to oczywiście szeroka propozycja dla narciarzy i snowboardzistów, na nich czeka kilka wyciągów w pobliżu centrum i co najmniej drugie tyle w pobliskiej okolicy. Poza tym Ustroń ma dużo do zaproponowania dla najmłodszych, na nich oczekuje Leśny Park Niespodzianek, tor saneczkowy i dwa parki linowe dla wszystkich odważnych.

Tags: turysta, szlak, wyciąg, cena, urlopowicz