Na naukę obcego języka nigdy nie jest za późno

Posted on 07/12/2021 3:35pm


Nie każdy może zostać poliglotą, ale znajomość chociażby jednego języka obcego, to dziś konieczność. Rzeczywistość stawia przed nami nowe wyzwania, a jednym z nich jest właśnie umiejętność porozumiewania się w języku obcym.
Łatwo zauważyć utrzymujący się od pewnego czasu trend na naukę obcej mowy, przede wszystkim języka angielskiego. Wreszcie doczekaliśmy się chwili w której już przedszkolaki uczą się nowych słówek w języku angielskim i niemieckim.
Umiejętność posługiwania się obcym językiem wyraźnie podnosi nasze kwalifikacje.

nauczycielka angielskiego
Author: Department of Foreign Affairs and Trade
Source: http://www.flickr.com
W anonsach o pracy powszechnie wymagana jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Na ogół jest to język angielski, który jest najczęściej używany w kontaktach międzynarodowych, a przede wszystkim zaś jest językiem biznesu.
Na naukę nigdy nie jest za późno.
Trzeba nam tylko uświadomić sobie potrzebę nauki języków obcych i podjąć wyzwanie. Tylko co zrobić by nauka była owocna i przyniosła spodziewane rezultaty?
Jeśli decydujemy się na przyswojenie materiału jako dorośli ludzie, rzeczywiście jest nam trochę „pod górkę”. Dzieci mają bowiem czas na sukcesywne przyswajanie wiedzy, na początku przede wszystkim przez zabawę. Dzieci, młodzież mogą zdecydować się na kursy czy korepetycje w szkole językowej, które pomogą im w przyswojeniu materiału.
Języki obce online
Source: www.lingtown.pl

My natomiast, świadomi uciekającego czasu, chcielibyśmy w jak najszybszym tempie dobrze poznać choć jeden język zachodni. To bardzo proste - należy wziąć głęboki oddech, pomyśleć o swoim zamierzeniu, a następnie na spokojnie zastanowić się nad wyborem szkoły i metodą nauczania.

Masz ochotę dodać do swoich zakładek o jeszcze jedną nieszablonową pozycję? Jeśli tak, to naprawdę zalecam ten portal - kliknij a się nie zawiedziesz.

A jest w czym wybierać. W Gdyni znajdziemy wiele szkół językowych, które ogłaszają się np. w sieci. Wystarczy, że wpiszemy w przeglądarce interesującą nas frazę np. : kursy angielskiego w Gdyni lub szkoła językowa, a zobaczymy bogatą listę ofert. Niektóre ze szkół na przestrzeni lat zyskały dobrą opinię i oferują najwyższe standardy nauczania.
Podsumowując: kiedy zostaniemy postawieni "pod ścianą" np. z powodów zawodowych - nie traktujmy tego jako przykrego obowiązku. Działajmy, a w niedługim czasie będzie nam dane się przekonać jak ciekawe i inspirujące może być to zajęcie.

Tags: biznes, szkoły, korepetycje, Gdynia