Na co możemy się dziś zdecydować wybierając małą architekturę ogrodową w formie altanki ogrodowej?

Posted on 26/01/2022 7:45am

Altany do ogrodu są miejscem relaksu w naszym ogrodzie. W altanie możemy się schować przed słońcem, towarzystwem i hałasem albo przyjąć gości i urządzić przyjęcie na dworze.


Taka mała architektura ogrodowa, zatem altany do ogrodu, są do nabycia w wielu rodzajach, w wielu rozmiarach oraz wykończeniach.


architektura
Author: Harco Rutgers
Source: http://www.flickr.com


Drewniana altana jest najbardziej solidną konstrukcją ogrodową. Wybrać moglibyśmy konstrukcje ażurowe lub bardziej zabudowane. Niektóre wersje drewnianych altan mogą być nawet stosowane jako letni domek działkowy. Wybudowanie altany drewnianej wymaga dosyć dużo pracy, jednak po jej ukończeniu będziemy do dyspozycji mieć konstrukcję solidną i niezwykle wytrzymałą. Posłuży nam ona przez długie lata. Trzeba jednak pamiętać o cyklicznej konserwacji i pielęgnacji tego typu plenerowych altan. Dzięki temu utrzymają one elegancki wygląd przez długi okres. Pawilon do ogrodu jest bardzo użytecznym rozwiązaniem i świetnie sprawdzi się w rodzinnych ogrodach. Taki pawilon chroni przed deszczem i słońcem, a dzięki zamocowanej moskITierze chroni również przed owadami. Minus takiej konstrukcji to mniejsza stabilność niż altan z drewna.

Jeżeli przedstawiany artykuł jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź ten link kenia last minute, a zgłębisz większą ilość informacji, które Cię niesamowicie zafascynują.

Pawilony do ogrodu są produkowane z solidnych tkanin, które doskonale znoszą deszcz i promieniowanie słoneczne. Daszek wentylacyjny, który mieści się na samym szczycie konstrukcji będzie ochraniać pawilon ogrodowy przed utratą stabilizacji, gdy powieje silniejszy wiatr.
Trochę w mniejszym stopniu popularnym typem jest pawilon ogrodowy technorattanowy. Jest to rozwiązanie nieco zbliżone do pawilonów materiałowych. Metalowa konstrukcja jest wykończona technorattanem i uzupełniona jest o materiałowe zasłony i dach. Tego typu pawilon z technorattanu jest wytworną opcją, która idealnie współgra z meblami technorattanowymi.


Pod względem stabilności konstrukcji pawilon z technorattanu jest zbliżony do ogrodowych pawilonów z materiału. Główna różnica między pawilonem technorattanowym a pawilonem z materiału to cena. Pawilon technorattanowy jest o wiele bardziej kosztowny od pawilonu materiałowego.

Tags: słońce, czas, domek, IT, miejsce