Miejsca, które warto odwiedzić. Dlaczego powinniśmy zwiedzić Podhale?

Posted on 09/01/2019 7:39am

Sporo osób chcących pojechać w góry często wybiera wycieczkę do Zakopanego. Przez swoją popularność miejsce to jest tłumnie odwiedzane przez przyjezdnych. Niestety popularność ta nie sprzyja w wypoczywaniu oraz poznawaniu okolicznych atrakcji. A musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż całe Podhale jest niesamowitym miejscem. Gdzie najlepiej się zatrzymać i co warto zwiedzić będąc w tych okolicach?
Najpierw powinniśmy się pomyśleć o miejscu, gdzie można przenocować. Gdy chodzi o tanie noclegi Nowy Targ jak np. będzie świetną bazą wypadową. Jest spory i na pewno odnajdziemy tam wiele hoteli i pensjonatów. Jak już tym się zajmiemy należy zrobić plan w jakie miejsca wybierzemy się i co chcemy zobaczyć. Oto parę propozycji. Warto rozpocząć od samego Nowego Targu, gdzie można podziwiać jeden z pięciu zrobionych z drewna gotyckich kościołów należących do Szlaku Architektury Drewnianej. Pozostałe znajdziemy w miejscowościach Łopusznej, Harklowej, Dębnie Podhalańskim oraz Grywałdzie. Są to kościoły jedyne w swoim rodzaje, których nie możemy przeoczyć odwiedzając Podhale. Są to bowiem jego jedne z bardziej rozpoznawalnych zabytków.

Nie zwlekaj - jeśli podoba Ci się ten artykuł, to do zobaczenia (https://www.kormoran-rowy.pl/ceny-pakiety/dieta-dabrowskiej-nad-morzem) mamy także podobne wątki na witrynie, która znajduje się pod podanym linkiem.Ludźmierz jest też miejscem, którego nie możemy pominąć. Znajdujące się tam Sanktuarium Matki Boskiej jest takim religijnym centrum Podhala. Trzeba obejrzeć figurkę Matki Boskiej, która jest niesamowicie wiekowa bo została zrobiona około 1400 roku. Sama miejscowość to najstarsza wioska na Podhalu.
hotel
Author: Elsie Hui
Source: http://www.flickr.com
Następną ciekawą wioską jest Chochołów. Leży blisko Zakopanego, a niemal w całości jest zabudowana pięknymi góralskimi chałupami. To jakby żywy skansen pełen reliktów przeszłości. Zgodnie z tradycją raz w roku mieszkańcy myją od zewnątrz własne domy niemal do białości. W środku wioski znajduje się warty obejrzenia kościół murowany, postawiony w latach siedemdziesiątych dziewiętnastego wieku.


Po takim zwiedzaniu warto wybrać się na dłuższy odpoczynek, na przykład w góry obok Nowego Targu albo wrócić do pensjonatu np. tego . Odnajdziemy tam sporą ilość szlaków turystycznych jak również wyciągów. Dla ludzi pragnących się całkowicie odprężyć są też gorące źródła. Dla tych natomiast, którzy chcieliby w spokoju posiedzieć oraz napawać się okolicą wprost idealny będzie piękny widok na Tatry. Czego bardziej potrzeba po pełnym wrażeń dniu. Filiżanka kawy i niesamowity widok będą wręcz wymarzonym zakończeniem przyjemnie spędzonego czasu.

Tags: odpoczynek, pensjonaty, baza wypadowa