Lotnisko Wrocław - czym się tam udać i w pobliżu zostawić auto?

Posted on 22/02/2020 7:28am

Sporo z nas, Wrocławian, nierzadko w ciągu roku korzysta z połączeń samolotowych. Udajemy się na wakacje, w odwiedziny do rodziny, do szkoły. Dzięki tanim liniom lotniczym jest to bardzo opłacalna i wygodna forma podróży. Mimo, że przelot w obrębie Starego Kontynentu trwa tylko kilka godzin, musimy jeszcze do czasu podróży doliczyć transport na lotnisko - a z tym bywa różnie, bowiem często miejsca te ulokowane są pod miastem. Wrocław całe szczęście, ma bardzo dogodny dojazd.

lotnisko
Author: Dave Taylor
Source: http://www.flickr.com
Sporo osób, szczególnie tych najbardziej oszczędnych, jadąc się na lotnisko, celuje w podróż autobusem. Wrocław może poszczycić się odrębną linią, o standardowej taryfie, która zawiezie nas pod same drzwi. Jest to niestety wycieczka bardzo męcząca, bowiem trzeba ją odbyć w tabunie podróżnych z wielkimi bagażami, a jeszcze jak trafimy na zatory, to bardzo może się ona wydłużyć. Na szczęście w godzinach szczytu linia ta odchodzi kilka razy w ciągu godziny, rozpoczynając swój kurs spod dworca kolejowego, jadąc przez zaludnione dzielnice. Jeśli posiadamy własne auto, dobrą, chodź mniej ekonomiczną opcją, będzie transport własnym samochodem. Wrocław posiada parking przy lotnisku, gdzie możemy pozostawić swój pojazd płacąc tylko kilkadziesiąt zł na tydzień - zobacz - jest to o wiele tańsze niż wyprawa taryfą. Oczywiście, warto znać wtenczas drogę, jednak w pewnym odcinku pojawiają się liczne kierunkowskazy, wiodące prosto na lotnisko, dlatego ciężko je przegapić. Także można spokojnie odebrać kogoś stamtąd, właśnie używając auta, bez naliczanych opłat. Gdyż parking przy lotnisku jest darmowy, jeśli przebywamy na nim krócej niż dziesięć minut - a tyle powinno nam starczyć na odbiór pasażera. Mimo wszystko, dość popularną opcją jest podróż taryfą.parking
Author: UnknownNet Photography
Source: http://www.flickr.com
Niestety, w tym przypadku dobrze mieć sprawdzoną korporacje i nie być obcokrajowcem. Bowiem ci, kiedy tylko usłyszą obcy język, od razu windują cenę. Podróż przez Wrocław na lotnisko, w zależności od kursu, może nas nawet wynieść sto zł, dlatego miejmy to na uwadze. Jeżeli jesteśmy z innego miasta, i jest to tylko nasz przystanek przesiadkowy, lepiej wybrać autobus. Wrocław, w porównaniu z większymi metropoliami, jak na przykład Berlin, posiada lotnisko całkiem niedaleko od centrali. Mało tego, miejska linia nas tam zawiezie w cenie standardowego biletu. Lecz jeśli posiadamy swój pojazd, warto nim tam się wybrać, bowiem parking przy lotnisku jest bardzo tani. Taksówka natomiast to metoda wyłącznie dla bogatych.

Tags: Auto, podróże, komunikacja, bagaż