Kraków - piękne miasto nie tylko dla turystów!

Posted on 25/08/2023 7:34am

Mieszkając w Polsce bardzo często marzymy by zobaczyć jakieś egzotyczne miejsca, miejsca pełne zabytków, czy miejsca charakteryzujące się całkiem inna kulturą. Mówiąc krótko szukamy czegoś, czego u nas niema, a przynajmniej zwykle tak sie nam wydaje. Nasz kraj jest dość charakterystyczny, prawdą jest, że znajdziemy tu trzy rodzaje otoczenia, których zwykle na próżno jest poszukiwać gdzieindziej.


Nie opuszczając kraju możemy pojechać nad morze, w góry czy nad jeziora, lecz dla wielu to nadal "za mało" i szukają czegoś innego za granicą. Tymczasem w często mało docenianej przez nas Polsce inni spoza granicy naszego kraju widzą w niej to, o czym my zapominamy, czyli bogatą historię i wspaniale pozostałe po niej miasta, będące teraz naszym symbolem.


Kraków kontra Warszawa


Wbrew pozorom Warszawa, czyli obecna stolica naszego państwa, nie jest najbardziej "rozchwytywanym" przez turystów z zagranicy miejscem na terytorium do Polski. Fakt, wielu swoje pierwsze kroki kieruje właśnie tam, lecz mimo iż jest to bardzo ciekawe miasto o wspaniałej historii to jest pewne miejsce, które często sprawia, iż zdania zostają podzielone.

To fakt, że informacje pod tym linkiem są wyjątkowe, zatem jeżeli masz chęć zdobyć więcej danych na opisywany temat, to przejdź do podstrony - odnośnik jest tutaj.

Kraków - bo to o nim mowa - to miasto, które było stolicą naszego kraju przed Warszawą. Ma dłuższą historię i tak naprawdę to w nim wydarzyło sie najwięcej rzeczy, które wpłynęło na to, jak obecnie wygląda i prosperuje nasz kraj. To właśnie z tego powodu turyści, którzy widzieli oba miasta, często mają problem z wyborem, które jest wspanialsze.


Trójmiasto
Author: Clarissa de Wet
Source: http://www.flickr.com
Na co zwrócić uwagę w Krakowie?


Poza oczywistymi zabytkami, których w Krakowie mamy naprawdę wiele, w tym choćby wspaniały Wawel (i jego bajkowego Smoka Wawelskiego, który strzeże wejścia do jednej z atrakcji na Wawelu czyli "Smoczej Jamy") i przepiękne Sukiennice, znajdziemy również piękne świątynie, miejsca pamięci, a nawet charakterystyczne ulice i place, których wcale nie ma tam mało. Warto też wiedzieć, że Kraków ma swoja lotnisko - oznacza to, że nawet mieszkając poza granicami naszego kraju możemy dostać się tam bezpośrednim lotem, bez żadnych dodatkowych "kombinacji".


Jak łatwo się domyśleć - skoro miasto jest tak bogate w historię i istnieje łatwy sposób dostania się do niego - bez problemu znajdziemy w mieście wiele hoteli, o różnych stopniach oferty, czyli od najtańszych pokoi, po te bardziej luksusowe, które możemy wynająć na jedną noc lub na tyle ile się tylko pragnie. Średnia cena za pokój w 3-gwiazdkowym hotelu w Krakowie jest wyliczona na około 180 złotych, co w ogólnym rozrachunku jeszcze nie jest bardzo drogim wyjściem.

Tags: jeziora, czas, miejsca