Kontrola umiejętności i wiedzy dzieci

Posted on 03/09/2023 7:48am

Nauka nieodłącznie kojarzy się z dużą ilością powtórek i sprawdzeniem wiadomości. Obecne szkolnictwo nastawione jest na sprawdzenie wiedzy za pomocą różnorodnych testów. Trudno stwierdzić, czy tego typu system będzie praktyczniejszy, testy będą bowiem mieć swoich przeciwników i zwolenników, lecz póki będą one oficjalnie wykorzystywane, to nie ma wyjścia i należy się je nauczyć zdawać.

Przygotowania do matury
Author: Jixar
Source: http://www.flickr.com
Przy egzaminach na zakończenie szkoły podstawowej czy trzyletniego gimnazjum nauczyciele wręcz uczą uczniów, w jaki sposób je rozwiązywać, bo tak naprawdę przeważnie bardziej liczy się trafienie na odpowiedni klucz rozwiązania niż sama wiedza w danym temacie.

Jeżeli chcesz poznać coś rzeczywiście niezwykłego? Nie ma jakiegokolwiek problemu - spójrz na to (www.osmiornica.eu/kursy-nurkowania/) a satysfakcja będzie gwarantowane.

Lecz szczęśliwie większość testów jeżeli nawet się nazywa testami, to jednak wymaga od uczniów posiadana odpowiednich wiadomości.


Na przykład testy z języka polskiego 4 które się przeprowadza na zakończenie czwartej klasy obejmują cały zakres językowej wiedzy, jaką uczniowie zyskują przez czas nauki. Sporo pytań wymaga jednak posiadania należytej wiedzy, i jednak nie wystarczy zwykłe zakreślenie prawidłowej odpowiedzi.Podobnie sprawa będzie wyglądać z testami językowymi. Typowe testy z angielskiego () zawierają pewną ilość pytań, przy których należy wybrać prawidłową odpowiedź, lecz oprócz tego pytania, na które należy udzielić bardziej wyczerpujących odpowiedzi. Przez to można zweryfikować wiedzę ucznia na różnych płaszczyznach i wychwycić, gdzie jeszcze musi się poprawić. Lecz żeby dobrze zaliczyć tego typu sprawdzian wiadomości, czy będzie on w formie testu, czy jakiejkolwiek innej, to trzeba się do tego dobrze nauczyć. W przypadku języków obcych ogromnie może się przydać , za jego pomocą można się szybko i sprawnie uczyć nowego słownictwa i powtarzać zapamiętane do tej pory. Najróżniejszych słowników, czy to w formie książek, czy w sieci internetowej jest całkiem sporo i każdy bez żadnego problemu znajdzie odpowiedni dla siebie. Podczas nauki można korzystać także z innego wsparcia, przykładowo dla chemików konieczny wręcz będzie układ okresowy pierwiastków.

Tags: nauka, słowniki, wiedza, testy