Konieczne rzeczy, które należy wziąć na dziewicze tereny wspinaczki górzystej okażą się bezcenne w czasie wypraw

Posted on 04/08/2023 8:06am

Jeśli kochasz górską krainę to z całą pewnością jesteś tam w każdej wolnej chwili. A kiedy nadchodzą wakacje planujesz trasę oraz miejsce gdzie jedziesz w ten śliczny rejon. Niemniej musimy się sumiennie przyszykować, tym bardziej jak wybieramy duże szczyty czy też kilkudniową wędrówkę.


zakopane
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Ważną rzeczą, jaką musimy wziąć ze sobą jest busola. Tym bardziej jak lubimy obnażać dziewicze tereny oraz schodzić z tras górskich. Można dzięki niej określić trasę i podążać w tym kierunku i funkcjonuje podobnie jak kompas, to znaczy też ma igłę pokazującą strony świata z tą różnicą od kompasu, że busola ma przyrządy celownicze, które pomogą nam w dokładnym wyznaczeniu kierunku szlaku. Przydaje się zarówno urlopowiczom, żeglarzom, a również leśnikom czy myśliwym.

Wobec tego busola to sprzęt do nawigacji, aby określić strony bieguna magnetycznego, posiada igłę magnetyczną i skalą wyposażone w aparaty sprzyjające do skrupulatnego celowania, czyli wyznaczenie azymutu, co jest pomocne przy orientacji w terenie i wyznaczenia kierunku szlaku. Może to być np ruchomy pierścień z muszką i szczerbinką czy lusterko, jakie dopomaga w celowaniu oraz kontrolowaniu wskazań igły magnetycznej. Też ważną sprawą są buty do wspinaczki. Jeśli wybieramy się na dziewicze, nieznane górzyste tereny powinno się zabrać właściwe buty. Ważną detalem stroju na wycieczce górskiej są buty, tym bardziej jak planujemy wspinaczkę. Warto pamiętać, że inne obuwie są na trasach górskich zaś inne do wspinaczki. Tutaj więcej na temat: busola.


Author: KEEN
Buty do wspinaczki są obuwiem, w których nie czujemy się wygodnie, bo powinny być dostrojone oraz obcisłe, stopa jest ułożona w szczególny sposób, a paluchy podkurczone.

Sądzisz, że masz pytania? (https://virtuvia.pl/) W takim razie śpieszymy poinformować Cię, że w każdej minucie możesz się z nami kontaktować. Z przyjemnością odpiszemy na każdą ocenę.

Jednak ma to kluczowe znaczenie, gdyż dzięki temu jest możliwość łatwiej poruszać się po małych stopniach w pionie czy też w przewieszeniu. Podeszwa jest wykonana z gumy o rewelacyjnych właściwościach tarciowych, co upraszcza stawanie na niedużych stopniach, gdzie wykorzystujemy wytrzymałość tarcia. Nowe oferty dla zaciekawionych tematyką: polecane buty do wspinaczki.

Tags: wakacje, buty, busola