Kierunki medyczne, które obecnie cieszą się sporym zainteresowaniem wśród absolwentów techników

Posted on 28/06/2018 7:20am

Pomaganie innym bywa sporym wyzwaniem, które nie każdy będzie w stanie wziąć na swoje barki. Jak sama nomenklatura wskazuje, wszyscy zatrudnieni pod szyldem Eskulapa określają siebie terminem pracownika służby zdrowia. A to już jest równoznaczne z tym, że trzeba wielu wyrzeczeń, żeby pracować w tej profesji. Przyjrzyjmy się bliżej kierunkom studiów, które przekazują wiedzę przyszłym lekarzom, pielęgniarkom i fizjoterapeutom.

fizjoterapia
Author: Shama Kern
Source: http://www.flickr.com
Na honorowym miejscu winniśmy wymienić kierunek lekarski. To tutaj przyszli adepci sztuki medycznej poznają kulisy swojej profesji. Zresztą to nie tylko profesja, lecz przede wszystkim misja i wielka odpowiedzialność za zdrowie chorych. A równie istotne są umiejętności społeczne, a przydają się one szczególnie wtedy, gdy trzeba przekazać swojemu podopiecznemu mało optymistyczną informację. O ile doktor zajmuje się leczeniem, o tyle rehabilitant stawia na nogi rekonwalescentów. Kierunek fizjoterapia staje się również przeznaczony dla abiturientów, których odznacza empatia. Powinni też wykazać się sporą cierpliwością i przychylnością, bo praca głównie z osobami po siedemdziesiątce nie zawsze jest przyjemnością.

Warto pamiętać o tym, że ten zawód wymaga od rehabilitanta siły fizycznej - ośmiogodzinne wykonywanie masaży czy pomaganie osobom utykającym w ćwiczeniach sprawi, że fizjoterapeuta po powrocie do mieszkania będzie wyczerpany. Z tej też przyczyny wspomniany kierunek studiów doktorskich nie bywa polecany nastolatkom mającym kłopoty zdrowotne. Kierunek fizjoterapia, zwany inaczej przyrodolecznictwem, obejmuje także inne dziedziny nauki niż tylko tradycyjnie rozumiana rehabilitacja ruchowa. Wraz z rozwojem technologii poszerzył się też zakres możliwych zabiegów. W tym miejscu jesteśmy w stanie wymienić leczenie światłem lub ultradźwiękami.zajęcia na studiach
Author: Takver
Source: http://www.flickr.com
Stawianie na ultranowoczesne rozwiązania wcale nie dyskryminuje metod znanych co najmniej od wieku. Mowa tutaj o prozdrowotnych właściwościach leczniczych wód wysoko zmineralizowanych. Dobroczynny wpływ na zdrowie posiada nie tylko ich picie, ale także kąpiele. W końcu znane od lat miejscowości uzdrowiskowe w dalszym ciągu przyciągają rzesze rekonwalescentów. Świetnie wiemy o tym, że nie każdy będzie w stanie podjąć naukę na kierunkach powiązanych z medycyną. Po pierwsze, należy interesować się naukami ścisłymi, czyli przykładowo fizyką oraz chemią. A potem zdać celująco maturę i nastawić się na wymagającą sporych poświęceń naukę.

Tags: nauka, praca, Leczenie