Jeśli pragniesz poprawić wyobraźnię swojego dziecka – zainwestuj swój czas i pieniądze w zwyczajne sposoby wychowania.

Posted on 17/05/2021 8:27am

Rozwój technologiczny obejmuje już teraz nie tylko starszych, pracujących ludzi. Odkrycia i cuda teraźniejszego wieku opanowały także młodszą częścią społeczeństwa, co niestety nie wpływa pozytywnie na ich przyszłość. Nowoczesne cuda dwudziestego pierwszego wieku tyczą się każdej dyscypliny naszej egzystencji.

Książka z niebieską okładką
Author: umairadeeb
Source: http://www.flickr.com
Jeśli myślimy o naszych podopiecznych – dziś nie są już blokowymi łobuzami, czy rodzinnymi duszami towarzystwa, fanatykami gier planszowych, drobiazgów, pluszaków, lalek, plastikowych samochodów itp. W teraźniejszych czasach, są już realnymi fanatykami laptopów, telefonów, tabletów, I phone`ów i innych. Niestety, mikrokosmos naszych podopiecznych sprowadził się do cyberprzestrzeni. Poza obowiązkową edukacją w szkole, nie posiadają już przedmiotowych zainteresowań, co sprawia, iż bez chęci sięgają po wszelkie nieobowiązkowe książki, magazyny.

Nie zasypiają przy czytaniu rodziców, a przy gotowych audiobookach. Księgarnie i biblioteki, pełne świetnych książek dla dzieci, przechodzą kryzys, tradycyjne bajki idą w zapomnienie. Książki dla dzieci, to typowa kolebka i moc prawdziwego dzieciństwa, dlatego w szkołach, instytucjach medialnych oraz ośrodkach kultury, czy miejscach publicznych, apeluje się do rodziców o to, aby starali się zredukować czas na nowoczesne sposoby atrakcji.

Należy niewątpliwie zachęcać dzieci i młodzież do odnalezienia hobby, spotkań koleżeńskich, a ponadto do czytania. Książki dla dzieci, rozwijają rozum i wyobraźnię, wywołują wzruszenia. Nie warto odnosić się do propozycji multimedialnych jak formy wyręczenia rodziców w zajmowaniu się dziećmi.

Nim wyłączysz swój komputer, zobacz jeszcze jedną informację, gdyż faktycznie zalecam to opracowanie (https://cpsens.pl/konsultacje-online.html), dlatego że posiada ono niesamowicie pomocne wiadomości.

Należy, jak dawniej, ofiarować im czas - polecamy.

Każdy rodzic powinien walczyć z teraźniejszym postępem cywilizacyjnym i przejść na ustępstwo.

Zobacz, co zamieszczono w tekście (http://multimediawszkole.pl/aktywnatablica) - to także odnosi się do tej samej problematyki, zatem na pewno także Cię zaintryguje.

Maluchy prócz nowoczesnych urządzeń wciąż pragną miłości, dobra, opieki, akceptacji. Czytanie przed snem , nawet przez niedługi okres czasu sprawia, iż dziecko po czasie czuje się bezpieczniej i jedyną pociechą nie są tylko elektroniczne akcesoria.

Przy dzisiejszym postępie technologicznym i trybie życia, propaguje się nadal trzymać dawnych metod wychowywania podopiecznych. Książki dla dzieci, gry planszowe, czy zabawy ruchowe wpłyną na nie bardziej pozytywnie.

Tags: bajki, Urządzenia, szkole, planszówek, rodzica