Jeśli potrzeba nam auta zastępczego w Rzeszowie wiele wypożyczalni samochodów oferuje nam usługi

Posted on 05/12/2018 7:23am

Samochód jest dla wielu ludzi niezbędnym środkiem lokomocji. W przypadku, gdy po kolizji nasze auto zostaje na pewien czas unieruchomione, posiadamy możliwość skorzystać z auta zastępczego.

białe auto
Author: Farrell Small
Source: http://www.flickr.com
Auto zastępcze Rzeszów jest zapewnione, gdy staramy się o nie z tytułu OC sprawcy karambolu (więcej informacji). Przejściowe auto, lub zwrot kosztów za przewóz jest nam zagwarantowany na kanwie kodeksu cywilnego, na podstawie którego ubezpieczyciel jest zobowiązany do uiszczenia zwykłych efektów strat. Zarówno w wypadku otrzymania auta tymczasowego z tytułu OC lub AC pojazd ten nie przysługuje nam nieskończenie długo.

Przeważnie TU dostarcza nam auto na tyle dni ile potrzebujemy na naprawienie, czy też zakup nowego auta jeżeli tamten został na dobre uszkodzony. Jeżeli przesuwamy za długo i zaniedbujemy tą kwestię, po wyznaczonym w umowie okresie wóz pozostanie nam zabrany.

Przed wynajęciem pojazdu tymczasowego warto złożyć w towarzystwie ubezpieczeniowym sprawcy odpowiednie oświadczenie, że planujemy skorzystać właśnie z takiego rozstrzygnięcia. Żeby nie oznajmiono, że chęć wynajmu auta tymczasowego jest nieuzasadniona, należy zaakcentować, że pojazd jest nam nieodzowny, ponieważ służy nam np. do dojazdu do pracy, lub dowożeniu latorośli do szkoły.

Umowa ubezpieczeniowa autocasco jest dobrowolną umową cywilną i jej okoliczności charakteryzują strony ją zawierające. Jeżeli w umowie założony został taki zapis, przypada nam darmowy wynajem pojazdu tymczasowego. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie proponuje pojazdy zastępcze różnej klasy.Należy również zaznaczyć, że jeśli z winy ubezpieczyciela nie dostaniemy należnego auta, który należy nam się z polisy autocasco, możemy wypożyczyć auto (pełna analiza) na własny koszt i starać się o zwrot kosztów.pomoc drogowa
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com
Możemy po zgłoszeniu szkody ubezpieczycielowi udać się do wypożyczalni, gdzie przekażemy tylko numer szkody i numer ubezpieczenia sprawcy kraksy. W takim przypadku wypożyczalnia dokona wszelkich formalności i w naszym imieniu rozliczy się z jednostką ubezpieczeniową. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, by koszt najmu odpowiadała przeciętnym cenom w regionie, bowiem ubezpieczyciel może odmówić całej refundacji najmu pojazdu.

Tags: samochód, samochody, ubezpieczenia, OC, pojazd, AC