Kiedy okazja jest wyjątkowa, to i cel podróży oczywiście musi być obrany nieprzypadkowo.

Posted on 08/07/2018 9:11am

Podróż poślubna bywa szczególna i to przynajmniej z dwóch oczywistych powodów. Nowożeńcy cieszą się, ponieważ w końcu skończyły się czasami dość stresujące i pracochłonne przygotowania do uroczystości ślubnych, a wspólny wyjazd jest wspaniałą okazją do przywoływania miłych wspomnień i snucia planów na przyszłość. Tymczasem z drugiej strony za kilka lat już w większości przypadków małżonkowie nie posiadają tylu oszczędności, aby pojechać za granicę.


Preferencje Polaków są bardzo zróżnicowane. Dla niektórych spełnieniem największych marzeń będą wakacje na egotycznej wyspie, a innych usatysfakcjonuje tygodniowy pobyt w Madrycie. Uogólniając można byłoby również stwierdzić, że ważniejsza od pięknej scenerii bywa obecność ukochanej osoby, chociaż zapewne większość kobiet pośpieszyłaby tutaj z absolutnie zasadnymi wyjaśnieniami - w końcu taka cudowna podróż (szerzej na stronie http://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-frankfurtu) poślubna po zakątkach Wenecji i wypad nad Morze Bałtyckie w trakcie miodowego miesiąca to, bądź co bądź, dwie całkiem odmienne historie. Jednym z najczęściej wybieranych kierunków eskapad jest Półwysep Apeniński.
Wenecja
Author: Duca
Source: http://www.flickr.com


Włochy to oczywiście jeden z bardziej atrakcyjnych turystycznie obszarów Starego Kontynentu, a niektóre miejsca bywają owiane prawdziwą legendą. Przykładowo, Wenecja jest magicznym miastem, które ustawicznie przyciąga sporo turystów, w tym też pary udające się na tę jedną jedyną wymarzoną wycieczkę. Komu często śniła się podróż (więcej informacji - http://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-z-warszawy-do-lwowa) poślubna w Wenecji, ten naturalnie powinien ją urzeczywistnić. Bajeczna przejażdżka gondolą, zabytkowe mosty, godne podziwu kościoły i w końcu Plac św. Marka to zaledwie wybrane atrakcje, które czekają na nowożeńców.


Można bez wahania stwierdzić, że Wieczne Miasto jest kolebką naszej cywilizacji - stąd miłośnicy historii chętnie zobaczą Koloseum oraz Bazylikę św. Piotra. Jednak prawdziwi podróżnicy w żadnym wypadku nie ograniczą się tylko do zwiedzenia największych zabytków Rzymu, Florencji, Neapolu czy Turynu - w końcu można także udać się na prowincję, żeby tam podziwiać piękne rustykalne krajobrazy i popróbować miejscowych specjałów. Perspektywa takiej romantycznej podróży poślubnej jest naprawdę kusząca i w efekcie niektóre pary po dłuższym zastanowieniu być może zmienią plany i polecą do Włoch, a nie na Borneo czy inny kontynent.

Tags: Europa, zabytki, wycieczka