Jedziemy pod namiot

Posted on 29/04/2021 1:36am

Stojąc przed wyborem namiotu łatwo zgubić się w masie propozycji i reklam przeróżnych wytwórców.


Na pierwszy rzut oka, prócz ceny, namioty nie różnią się znacznie między sobą.
kaplice
Author: Integer S.A.
Source: Integer S.A.


Na co zwracać uwagę przy zakupie? Który namiot nabyć? Wszystko zależy od naszych wymogów – w jaki obszar się wybieramy, w ile osób podróżujemy, czy namiot zamierzamy nosić w plecaku czy może przewozić autem, jaka będzie przewidywana pogoda a także pora roku, czy mamy limit bagażu w samolocie. Stąd tak trudno określić jeden uniwersalny namiot, jaki można by polecić każdemu wagabundzie. Kojarzycie oznakowanie pola namiotowego na planach i znakach drogowych? Specyficzny trójkątny układ nie wziął się znikąd. Paręnaście lat temu standardem namiotu była właśnie trójkątna konstrukcja, gdzie pomiędzy tyczkami rozkładano poziomą belkę po czym narzucano na nią płachtę. Taka konstrukcja, acz prosta a także prędka w rozkładaniu, nie zapewniała ani odporności na silne dmuchnięcia wiatru, ani należytej wentylacji. Prócz tego Stelaż znajdował się w samym środku wejścia . Z biegiem czasu wytwórcy wprowadzili dwa nowe typy konstrukcji, jakie znajdziemy obecnie w ofertach sklepowych.


namioty coleman
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com


Wrocław, panorama
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Namioty (więcej dowiesz się na tej stronie) tunelowe są to przeważnie namioty luksusowe. Zapewniają ogromną ilość miejsca w sypialni a także w przedsionkach. Spore znaczenie ma też równa wielkość namiotu na całej długości alkowy, przez co namioty - szczegółowe informacje - Coleman są wygodne. Dla tej samej wysokości namiotu, opcja tunelowa będzie miała ogromniejszą objętość aniżeli namiot igloo.
Igloo namioty, jak sama nazwa uwypukla, układem przypominają igloo bądź piramidę. Porównania te nie są bezzasadne – półkolista konstrukcja zapewnia maksymalną wytrzymałość oraz doskonale zachowuje się na wietrze.

Tags: plan, oferta, standard