Jakim sposobem znaleźć tani nocleg na ostatnią chwilę?

Posted on 18/05/2019 7:24am

Wszystko uzgodnione – wiecie już, gdzie chcecie pojechać, ile zdołacie wydać, macie zabukowane bilety na przelot. Może nawet jesteście już w aeroplanie, jednakże... wciąż frapujecie się, gdzie będziecie spać? To scenariusz, jaki zna prawdopodobnie każdy, kto choć raz sam postanowił zaaranżować sobie urlop. Jednak spokojnie. Nawet jeżeli zostawiliście ów aspekt projektowania podróży na sam koniec, nie ma co panikować.

noclegi
Source: pixabay.com
Podpowiem wam, w jaki sposób prędko możecie odnaleźć niedrogi nocleg last-minute. Niedroga kwatera w hostelu. Warunki w nich bywają lepsze oraz gorsze, lecz czasami można trafić na naprawdę fajny nocleg. Co ważne, takich miejsc jest coraz więcej i ich posiadacze prześcigają się w udogodnieniach dla gości. Opłaty nie są wygórowane. Np. w czeskiej Pradze w okresie letnim cena za nocleg w pokoju dziesięcio-dwunasto osobowym w centrum miasta wynosi od 10 euro za osobę. Najczęściej w cenę wliczone jest śniadanie (powinniśmy o to na początku spytać). Pokój jedno- albo dwuosobowy to koszt około czterdziestu euro. Miejsce w hostelu (citycentralhostel.pl/) najodpowiedniej zarezerwować minimum parę godzin przedtem. Dobrze, jeśli zrobicie to przez strony www., gdyż bardzo często dzięki nim (oraz prędkiej decyzji) zyskamy zniżkę na tani nocleg w miejscu, do jakiego chcemy jechać. Jeżeli to się nie uda, o wolne łóżka można pytać na miejscu. Spróbujmy także wbić w wyszukiwarkę interesującą nas frazę, na przykład: Kudowa Zdrój pensjonaty (więcej na Gros miast posiada obecnie swoją stronę www. Wskazane jest odwiedzić ją przed wyjazdem, dlatego że dzięki niej można dowiedzieć się o bazę noclegową, która funkcjonuje (albo nie) w danym miejscu. Jeżeli nie zrobiliście tego przedtem, zachęcam do odwiedzenia biura informacji turystycznej konkretnego miasta. W tym miejscu dowiecie się więcej – np. o kwaterach. Kempingi – czyli niedrogie spanie.Kudowa Zdrój
Author: David Short
Source: http://www.flickr.com
Kemping to miejsce, gdzie tani nocleg to norma. Zazwyczaj istnieją tu dwie możliwości – spanie w domku campingowym (na ogół troszeczkę droższe) albo nocowanie we własnym namiocie. W grę wchodzi dodatkowo opłata za samochód lub rozpalenie grilla. Pomimo iż taki sposób spędzenia nocy może być atrakcyjny oraz niedrogi, nie polecam go tym, jacy większość czasu chcą spędzić w mieście (campingi w większości wypadków znajdują się na krańcach miasta). Wrażliwi na kwestie sanitarne (łazienki są z reguły wspólne) też powinni nocować choćby w hostelu.

Tags: urlop, turystyka, domek, goście