Jakim sposobem wybrać przedszkole najlepsze dla naszego maluszka?

Posted on 06/02/2024 9:37pm

Przychodzi taka chwila w życiu gdy Wasz wierzgający bąk przestaje być taki malutki i myślicie o edukacji. Przedszkole nie jest przechowalnią, tylko miejscem, które prawdopodobnie będzie miało na nie najogromniejszy wpływ w całym jego przyszłym życiu.


Wskazane jest wyselekcjonować placówkę przyjazną wspomaganiu rozwoju oraz taką, która zapewni mu dobrą opiekę.


oczekujące na zabawkę dziecko
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com


Lokalizacja to pierwsze kryterium doboru. Jeśli zamieszkujecie daleko od miasta, zaś każdego dnia jeździcie do pracy do centrum najlepiej będzie wyselekcjonować przedszkole Wrocław Krakowska położone niedaleko pracy - bajkowa przystań. Spędzacie z sobą także więcej czasu (choćby w samochodzie). Usytuowanie przedszkola. Wiadomo, najlepiej by było ażeby to był wielki budynek otoczony wielkim ogrodem z ślicznym placem zabaw, a wokół 100-letnie drzewka. Hmmm… nie napotkałam do tej pory takiego przedszkola. Jednak warto zwrócić uwagę na położeniu budynku. Czy okna wychodzą na ulice (będzie donośnie)? Czy jest plac zabaw zaraz przy wejściu? Czy nie trzeba przechodzić poprzez ulicę (w dużych miastach są takowe rozwiązania)?


Przedszkole dwujęzyczne Wrocław - . Coraz więcej pojawia się tychże placówek. Sądzę, iż jest interesujące rozwiązanie, jednakże nie dla wszystkich dzieci. Gdy Wasz malec ma spóźniony rozwój mowy - nie zapisujcie go do takowego przedszkola. Jeśli macie ten dylemat polecam najprzód wizytę u logopedy.
Specjaliści w przedszkolu (rehabilitant, terapeuta (terapia dla osób z traumą) integracji sensorycznej) na początku roku szkolnego powinni wykonać badania przesiewowe i dać Wam informacje zwrotną w tym temacie. Przedszkole winno być również objęte opieką psychologa.


,

Tags: rozwój, KOŁO, miejsce