Jaką miejscowość wytypować na urlop nad naszym morzem?

Posted on 19/05/2019 7:14am

Należy mieć świadomość co do tego, że do wakacji pozostało naprawdę trochę czasu, jednak już w tej chwili sporo osób planuje, gdzie je spędzić. Pomimo wszystko nieprawdopodobnie chętnie wybieraną destynacją turystyczną na terenie Polski jest wybrzeże Bałtyku, w tym Mierzeja Wiślana.

Decydując się na polskie morze spora ilość turystów stawia na spore ośrodki turystyczne. Nie brakuje tak naprawdę osób, które wolą mniejsze miejscowości, w których nie ma tak naprawdęwielu turystów, panuje cisza i spokój. Jedną z takich miejscowości jest znajdujący się na styku Żuław Wiślanych i Mierzei Wiślanej Jantar. Skąd tak zaskakująca nazwa tego właśnie terenu? Otóż miejscowość znajduje się na dawnym szlaku bursztynowym, w języku litewskim bursztyn nazywany jest tak naprawdę jantarem. Jantar jest terenem o dość długiej historii, pierwsze wzmianki pisemne pochodzą z wieku XV. W ostatnim czasie miejscowość ta jest nieprawdopodobnie chętnie odwiedzana przez turystów z terenu całego kraju. Liczy oczywiście tysiąc danych mieszkańców, mimo to jest doskonale przygotowana na przyjęcie gości, na których oczekują kwatery Jantar. Dostępne kwatery Jantar to nie jedyna możliwość wykorzystania z noclegów. Baza noclegowa jest nieprawdopodobnie rozbudowana. Bogatą ofertę przejrzysz na stroniePlaża nad Bałtykiem
Author: mmlolek
Source: http://www.flickr.com
Jak już wcześniej powiedziano, Jantar jest miejscowością dość niedużą. Kiedy kończy się sezon życie teoretycznie zamiera. Jednak latem jest pełna życia. Na turystów czeka nie tylko ogromna baza noclegowa, ale też liczne punkty gastronomiczne, chronione kąpielisko morskie, szkółka jeździecka. W czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych turyści będą w stanie skorzystać z pływalni, która jest kryta. Trzeba odpoczywać nie tylko na pięknej, pokrytej czystym piaskiem plaży. Jantar otaczają piękne lasy liściasto-iglaste, wczesną jesienią to raj dla osób zafascynowanych zbieraniem grzybów. Na turystów czeka również kursująca między innymi do Malborka kolejka wąskotorowa. W sezonie cieszy się ogromną popularnością. Trasa kolejki wiedzie przez atrakcyjne pod względem krajobrazowym okolice, a do tego zatrzymuje się nie tylko w Malborku (okazja do zwiedzenia zamku krzyżackiego), ale także w Nowym Dworze Gdańskim. W Jantarze nie da się wynudzić, gdyż zawsze można się gdzieś wybrać.

Tags: turyści, lasy, cisza