Jak zdać egzamin na prawo jazdy? Jaki jest na to sposób? Na co koniecznie zwracać uwagę?

Posted on 11/07/2018 4:03pm

Wiele osób marzy, aby zdać egzamin na prawo jazdy. Niestety niekiedy częste próby nic nie dają, więc szybko możemy się zniechęcić. Co więc zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdanie “prawka”. Zdaje się, że odpowiedź jest naprawdę logiczna i prosta - po prostu najkorzystniej uczyć się na błędach innych ludzi.

samochód
Author: Jorge de la Llama
Source: http://www.flickr.com
Żaden podręcznik do nauki jazdy (choć oczywiście obowiązkowy i przydatny) tak nie pomoże, jak wypunktowanie tych błędów i szczególne zwrócenie na nich . Dużo osób oblewa egzamin przez swoją nieuwagę oraz dekoncentrację, jaka oczywiście może się brać z nerwów. Tak więc zawsze bądźmy spostrzegawczy, nie dajmy się zaskakiwać, jak zapali się żółte światło. Jak zbliżamy się przykładowo do miejsca z działającą sygnalizacją i zapali się żółte światło, to jak najszybciej należy zadecydować, czy się zatrzymujemy, czy jedziemy dalej. Dużo błędów robionych jest na warunkowym skręcie, więc jak zauważamy zieloną strzałkę, to powinniśmy ostrożnie ruszyć. Taka strzałka pozwala na warunkowy wjazd za sygnalizator, gdy ją zauważymy nie czekajmy na zachęcający gest ze strony egzaminatora.Bierność najczęściej zostaje zwykle używana jako oznaka niewiedzy. Jak droga jest wolna i nie ma pieszych, to możemy ruszać. Dla niektórych jeszcze najgorszą rzeczą są ronda. Niektóre sygnalizatory słabo widać, lecz jak najbardziej są obowiazujące. Wiele niedobrych ocen jest wynikiem wjechania za sygnalizator, na jakim zapalone jest czerwone światło. Na rondach kursanci dosyć często nie dostrzegają sygnalizatorów zlokalizowanych przed drogą, na jaką pragną wjechać. Pozostałe problemy może sprawiać skrzyżowanie z ruchem kierowanym. Trzeba zjechać z niego dość żwawo.

kierowca
Author: Oleksii Leonov
Source: http://www.flickr.com
Egzaminatorzy dosyć często dość negatywnie oceniają to, że kursant może ruszyć, lecz wykonuje to tak wolno, że zmusza pozostałych uczestników ruchu do hamowania, a to jak wiadomo oznacza wymuszenie pierwszeństwa. No i ostatnia kwestia, co zrobić, gdy zbliżamy się do przejścia dla pieszych? Przede wszystkim powinniśmy je obserwować, a jednocześnie zdjąć nogę z gazu. Wiele negatywnych ocen bierze się z braku reakcji kierowcy na zbliżanie się do przejścia dla pieszych. Jeśli więc dostrzegamy tam pieszego należy zdjąć nogę z gazu, będzie to znaczyć, iż jesteśmy przygotowani do zatrzymania auta. No i nie można najeżdżać na linie, to bardzo częsty powód niezdania egzaminu. To kilka przykładów i rad, jakie mogą być przydatne, pomimo to jak planujemy zdać prawo jazdy książka będzie niezbędna (przykład: szczególnie taka, gdzie są najbardziej podstawowe, ale i aktualne informacje odnoszące się do zagadnień drogowych.

Tags: światło, hamowanie, próba