Jak wygląda sprawdzenie wiedzy uczniów po skończonych etapach nauki, jak dobrze przygotować się do egzaminu gimnazjalnego.

Posted on 12/01/2016 3:54pm

W naszym szkolnictwie uczniowie co trzy lata zdają jakiś egzamin. Wszystko rozpoczyna się już na koniec podstawówki, następne w kolejności będzie gimnazjum a później liceum albo technikum. Liczba egzaminów zwiększa się bardzo na uczelniach wyższych, ale tam będzie już zupełnie inna formuła nauki. O tym, czy to wszystko jest niezbędne czy jednak nie dyskusje trwają od dawna, lecz one są i niestety trzeba się do nich należycie przygotować.

W praktyce wygląda to tak, że ostatnie kilka miesięcy nauki w klasie piszącej egzamin to są po prostu systematyczne powtórki i przypomnienia materiału. Sporą część tego procesu będzie zajmowało samo nauczenie się jak rozwiązywać testy. Aktualnie egzaminy w naszych szkołach mają taką formułę, że za bardzo samodzielne myślenie nie jest zbyt pożądane, liczy się raczej to, żeby odpowiedzi wpisywały się we wcześniej przygotowany szablon. I z tego też powodu w większości szkół ogromny nacisk kładzie się właśnie na to, aby dzieci nie próbowały za bardzo wybiegać do przodu ze swoimi wiadomościami, lecz nauczyły się dobrze wypełniać testyna egzaminie.

Zobacz też: gimnazjum zaoczne we Wrocławiukursy do egzaminu gimnazjalnego
Author: Alba Estévez G.
Source: http://www.flickr.com
Przygotowanie do egzaminów pewnie będzie różnie wyglądać w różnych szkołach. W części z nich będzie to zaplanowane faktycznie dobrze, a w innych skończy się chaosem i zupełną przypadkowością. Jeśli więc ktoś będzie chciał ambitniej podejść do tej sprawy i chciałby jak najlepiej poradzić sobie z tym egzaminem, to pomyśleć może o zapisaniu się na jakiś kurs.

Kursy gimnazjalne Legnica są organizowane dla zainteresowanych praktycznie co roku, nauczyciele je prowadzący na bieżąco dostosowują ich materiał do oczekiwań stawianych na egzaminie końcowym. Prowadzone są one w różnej formie, można się zdecydować na zajęcia całoroczne, a można również na szybki kurs który będzie trwał trzy miesiące. Rzecz jasna pierwsza możliwość dużo lepiej przygotuje do egzaminu gimnazjalnego, bo podczas zajęć poruszane są wszystkie wcześniej przerabiane tematy. Kursy szybkie są z kolei dla osób, które chciałyby przed egzaminem zrobić sobie dokładną powtórkę i utrwalić wcześniej zdobytą wiedzę.

Tags: kurs, egzaminy, testy