Jak uczyć się włoskiego? Wskazówki dla początkujących.

Posted on 29/08/2018 12:28pm

Chcesz opanować język włoski, lecz obawiasz się, że siedzenie nad słownikiem szybko Cię znudzi. Oto kilka porad jak nauczyć się języka włoskiego.


Oczywiście najprostszą na naukę języka jest wyjazd - jeden dłuższy bądź wiele krótkich, regularnych.sala na kurs językowy
Author: Shane Global
Source: http://www.flickr.com
Wyjazd warto poprzedzić bazą gramatyczną, znajomością podstawowego słownictwa i zasad wymowy. Wówczas możemy ruszać do Włoch, czytać i słuchać, rozmawiać. Warto również wykorzystywać swoje znajomości. Jeżeli mamy przyjaciela Włocha bądź kogoś kto doskonale posługuje się włoskim językiem, poprośmy go, by pisał do nas SMS-y oraz poprawiał nasze błędy w odpowiedziach. Oczywiście ten kto uczy się na kursie wcale nie ma gorszych szans. Profesjonalna szkoła języka włoskiego to również dobry. Jeśli wybierzemy szkołę języka włoskiego to jest spore prawdopodobieństwo, że nauczyciel lepiej nas nauczy, przez co będziemy lepiej pisać i poznamy bardziej standardowe słówka, aniżeli przypadku, kiedy znajomy uczy nas potocznych wariacji.

Jeśli nie mamy okazji wyjechać, ani w naszym otoczeniu nie ma nikogo kto dobrze zna włoski, ale zapiszemy się na kurs to być może na początku będziemy mówić wolniej, lecz za to poprawniej. Poza tym, poznamy słownictwo z większej liczby dziedzin, przez co będziemy mogli porozmawiać na wiele tematów, jednakże jeżeli tryb kursu na to pozwala bądź wybraliśmy lekcje indywidualne to najlepiej naukę słów ograniczyć do takich, które są nam najbliższe. Warszawa, Łódź, Wrocław, Gdańsk, ale również dużo mniejsze miasta oferują naprawdę dobre szkoły językowe, gdzie włoski jest wykładany na wysokim poziomie a do tego nauczany w dość przystępny sposób- całkiem przydatna strona, warto zajrzeć.


Trzeba mieć na uwadze, że bez względu na to czy pracujemy nad językiem samodzielnie w domu czy uczęszczamy na kurs, musimy robić więcej niż w podręczniku bądź na lekcji.
Możemy na przykład prowadzić kalendarz, a w późniejszym czasie dziennik w języku włoskim. Na początku mamy niewielki zasób słów i nie znamy też dokładnie zasad konstruowania poprawnych zdań, jednakże podstawy wystarczą, by zanotować w kalendarzu “randka z Tomkiem” bądź “fryzjer o czternastej”.

Tags: Kraków, kurs, Warszawa, spotkanie, długi