Jak przyszykować się do górskiej wyprawy?

Posted on 11/09/2020 8:06am

Ekskursja w góry to niezwykle przyjemny sposób spędzenia aktywnie czasu, z pożytkiem dla naszego wigoru. Piękne, otaczające widoki pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie a ruch na powietrzu to tylko zdrowie.


Powinniśmy jednak mieć na względzie, że w górach może być też niebezpiecznie.


mapa
Author: Integer S.A.
Source: Integer S.A.


Gwałtowne zmiany aury i temperatur, zawężona widoczność czy zwyczajnie ogromne zmęczenie bywają powodem wypadków lub nieprzyjemnych wypadków na szlaku. W jaki sposób w takim razie przyszykować się na górską ekskursję, ażeby uniknąć tychże nieprzyjemności?


spacery
Poprawnie opracowana marszruta to fundamentalna sprawa, to gdzie się wybieramy w wielkiej części oddziałuje na to jak trzeba się przygotować.

Nie zapominaj o tym, że możesz przeczytać następne ciekawe posty - należy tylko na danej witrynie www (https://www.skalnik.pl/odziez/odziez-damska/odziez-damska-kurtki/polarowa) najechać na podany link.

Co innego, kiedy kroczymy na spacerek jedną z górskich kotlin, gdy w każdej chwili możemy prędko wrócić, a całkiem co innego, gdy wyruszamy na szczyt górski a sam powrót ze szlaku może nam zająć parę godzin. Czas będziemy mieć ograniczony przez porę dnia, możemy spacerować od świtu do zmroku i to pierwszy element planowania trasy. Powinno się zejść z gór wtenczas, kiedy jest jeszcze jasno. Wbrew panującym dość często zwyczajom nie spaceruje się po górach w sandałkach albo tym bardziej w klapeczkach.

Ta wskazówka spod linku będzie Ci odpowiadać, ponieważ również traktuje o poruszanym w niniejszym wpisie problemie. Co nie mniej istotne, robi to w ciekawy sposób.

Buty górskie są wprawdzie najistotniejsze jednakże pozostała część garderoby również ma znaczenie. Odziewamy się warstwami oraz zależnie od panującej wokół temperatury nakładamy kolejne czy też zdejmujemy.


Nawet, kiedy panuje słoneczna pogoda w naszych plecakach musi znaleźć się cieplutki polar, przeciwdeszczowa kurtka, w zimniejsze miesiące warto wziąć czapeczkę oraz rękawice. Może przydać się także druga para skarpetek.

Tags: trasa, Spacer, rok, sposób