Jak odmienić swój samochód? Czytaj na ten temat nieco więcej

Posted on 02/02/2019 7:33am

Dla większości kierowców samochód stanowi konieczny środek transportu, pozwalający na realizację codziennych obowiązków czy też przyjemności w postaci wyjazdu na wycieczkę. Jednak nie wszyscy podchodzą do aut jedynie w funkcjonalny sposób. Dla amatorów motoryzacji stają się one źródłem inspiracji, tworzywem przeznaczonym do wypełniania artystycznych działań, rozwijania swych talentów.
Prace mające na celu zmianę wyglądu rozmaitych maszyn wiążą się z tuningiem. Słowo to wywodzi się z języka angielskiego i oznacza regulację lub strojenie. Wyróżnia się 2 typy tuningutj.

Jeżeli masz chęć uzyskać więcej informacji na prezentowany temat, to znajdziesz je niewątpliwie po przejściu do źródła - tam są one niezwykle interesujące.

tuning mechaniczny optyczny. Pierwszy z wymienionych odnosi się do przeróbek w obrębie silnika, układów paliwowego, napędowego lub podwozia. Jego kluczowymi celami są poprawa technicznych parametrów i jezdnych właściwości. Można je uzyskać poprzez chociażby wymianę wałka rozrządu na model sportowy, gaźnika, tłoków, korbowodów, skrzyni biegów, wykorzystanie różnego rodzaju filtrów, zamontowanie tłumików, turbosprężarek, a w przypadku podwozia – wzmocnienie hamulców, obniżenie zawieszenia, założenie alufelg.
auto
Author: Evan Kilgore
Source: http://www.flickr.com
Źródło informacji - mercedes w210 tuning

Natomiast drugi dotyczy modyfikacji w zewnętrznym wyglądzie auta, aby podkreślić jego charakter bądź podwyższyć prestiż jazdy takim autem. W odróżnieniu od tuningu mechanicznego nie wpływa na polepszenie osiągów auta, a jedynie uzyskanie zadowalających wizualnych efektów w postaci np. montażu ciekawych elementów, atrakcyjnych grafik czy innych rozwiązań które nadają całości nietuzinkowy wygląd.


Takich zmian dokonuje się przede wszystkim w seryjnych samochodach, przez co stają się one wyjątkowe, niemalże unikatowe. Części|Elementy stosowane do tuningu pojazdu najczęściej poszukuje się na rozmaitych stronach internetowych poświęconych mechanice, aukcjom motoryzacyjnym albo ogólnie motoryzacji. Przykładowo wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasła takie jak “Mercedes W210 tuning” bądź “Carisma tuning”, i pojawiają się wyniki prezentujące dane komponenty. Warto dodać, iż strony pojawiające się po wklepaniu formuły “Mercedes W210 tuning” obejmują propozycje zmian w zakresie obramówek pokrętek, chromu na lampy, zegarów, przyciemnień szyb i wielu innych. Z kolei przy rezultatach dla “Carisma tuning” uwagę przykuwają przede wszystkim gadżety tuningowe, takie jak przykładowo folie na lampy, światła LED, chromowane listwy, nakrętki na wentyle.

Źródło -

Tags: auta, skrzynie biegów, aukcje motoryzacyjne