Hiszpańskie miejsca warte odwiedzania

Posted on 03/09/2022 7:45am

Romantyczne wybrzeża i znakomita pogoda wabią do Hiszpanii podróżników z Polski. Lecz nie jedynie kurorty Katalonii oraz Andaluzji czynią kraj ten nadzwyczaj pociągającym. Hiszpania ma sporo ciekawych miejsc i zabytków architektury, szczególnie świątyń i starówek.

Hiszpania, kapliczka
Author: Jose A.
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej znaną ulicą w Barcelonie jest La Rambla. Jest to długa ulica ocieniona drzewami wzdłuż której stoi sporo postaci - mimów, niezwykle atrakcyjne przebranych. Na końcu owej dość ruchliwej alei stoi kolumna Kolumba. Warto na tę kolumnę wyjechać windą, bowiem roztacza się z niej cudny krajobraz na Barcelonę.Jeśli natomiast chodzi o kościoły w Hiszpanii, najbardziej ciekawym zabytkiem jest na pewno Temple Expiatori de la Sagrada Familia. Jest on najbardziej niezwykłym spośród kościołów na kontynencie europejskim. Jego budowę Antonio Gaudi począł w 1883 r. (jest to jego najważniejsze, choć nieskończone dzieło). Okres trwania budowy przewidział na mniej więcej dwa wieki. Gaudi przez ostatnie 16 lat swego żywota nie opuszczał placu budowy, która pochłonęła go do tego stopnia, że zapomniał w ogóle o innym świecie, oddając na nią wszystkie własne fundusze. Projekt budowli jest niesamowity. Charakterystyczne są gigantycznej wysokości baszty (przeszło 100 m), które symbolizują apostołów oraz jedna jeszcze wyższa (180 m) w środku, symbol Chrystusa. W krajobrazie hiszpańskim przeważają góry i płaskowyże, tj. Pireneje jak też Sierra Nevada. Z tychże gór wypływa klika rzek: Ebro, Duero, Tag oraz Gwadalkiwir. Należące do Hiszpanii Baleary położone są na Morzu Śródziemnym. Hiszpania może się pochwalić wieloma słynnymi artystami, zaczynając od Velázqueza w siedemnastym wieku, przez Goyę w osiemnastym i dziewiętnastym wieku, aż po Picassa i Dalego w dwudziestym wieku. Hiszpański taniec flamenco jak też hiszpańska muzyka są podziwiane na całym globie, a powieść „Don Kichot” napisana przez Cervantesa jest jednym z arcydzieł nowożytnej literatury europejskiej.

Czyżbyś czuł ochotę na więcej artykułów na ten temat? Namawiamy zatem do nowej witryny - po prostu kliknij to (https://entrevilles.pl/) i przeloguj się do naszego serwisu.Z kolei hiszpańscy reżyserzy filmowi, Pedro Almodóvar, Luis Buñuel i Alejandro Amenábar zdobyli sporo wyróżnień podczas międzynarodowych festiwali kinematograficznych. Specjały kuchenne z jakich jest znana Hiszpania to: paella, którą robi się z owoców morza i warzyw, ryżu oraz kurczaka, tortilla, a więc rodzaj omletu z kartoflami jak też sangria, to jest wino czerwone z dodatkiem owoców. Hiszpania jest niezwyczajnym miejscem, nie zdumiewa więc fakt, że jej liczne atrakcje każdego roku pociągają tłumy turystów. Źródło -

Tags: Barcelona, Hiszpania, podróże