Gospodarstwo agroturystyczne - rzeczy, które powinieneś wiedzieć

Posted on 16/02/2021 7:49am

W naszym kraju jest zarejestrowanych około 8 tys. agroturystycznych gospodarstw.


Wypoczynek na polskiej wsi może być doskonałą odmianą od zagranicznych urlopów.


agroturystyka kudowa zdrój
Author: MinJae Kim
Source: http://www.flickr.com
Nic tak wspaniale nie smakuje jak świeży chlebek z serem! Jest również dużo atrakcji dla maluchów, które biorą udział w codziennych gospodarskich działaniach. Nim postawisz na wczasy w agroturystyce, sprawdź, jakie warunki oferuje wybrane gospodarstwo.

Czy masz więcej pytań? Nie wstydź się! My zapewne docenimy wszelaką możliwość prowadzenia debaty. Zatem czekamy na oceny od Ciebie.

Jeżeli marzysz o idealnej ciszy oraz spokoju dowiedz się, czy gospodarstwo nie leży w samym środku wsi. Dowiedz się, jak daleko z osady jest do najbliższego autobusowego przystanku bądź stacji PKP, jeśli nie wybierasz się autem. Leśniczówka w samym sercu puszczy to gwarancja ciszy, jednakże wyjazd z dziećmi może być problematyczny, gdy przyjdzie Ci przebyć parę kilometrów piaszczystą leśną drogą z bagażami oraz grymaszącymi latoroślami. Agroturystyka Kudowa Zdrój to ekstra sprawa!


W gospodarstwie agroturystycznym jak w kurorcie, w sezonie ceny za nocleg są wyższe. Musisz także wcześniej zarezerwować miejsca, zwłaszcza w modnych gospodarstwach. Przeczytaj warunki rezerwacji. Zapewne gospodarze poproszą o przedpłatę przelewem . Spytaj też o warunki. Część gospodarstw wynajmuje jedynie łóżka z materacami. Za pościel bądź ręczniki musisz dopłacić lub przywieźć je ze sobą. Spytaj, czy oraz jakiego rodzaju posiłki są w cenie Pobytu. W wielu gospodarstwach dostaniesz obfite śniadanie, jednak przykładowo za obiad trzeba dopłacać. Najlepiej ustal to w trakcie pierwszej rozmowy z właścicielami.


Gdy jesteś na specjalnej diecie przykładowo bez laktozy, koniecznie weź ze sobą przydatne artykuły żywieniowe. Nie zakładaj, iż znajdziesz ich wybór na półce w wiejskim GS-ie.

Tags: nocleg, ceny, bus, Pobyt