Góry czy morze? Znajdź wakacje dla siebie.

Posted on 19/02/2020 7:27am

Upragniony wakacyjny odpoczynek to wyjazd, na który czekamy przez okrągły rok. Większość z nas określa z długim wyprzedzeniem w jakim czasie chce odpoczywać po męczących dniach w pracy. Wypoczynek spędzony w górach albo pływanie łódką po różnych akwenach mogą okazać się doskonałym turnusem, który pozwoli nam się zregenerować a także napełnić baterie. A ci wszyscy, którzy nie lubią czynnego wypoczynku mają możliwość zawsze udać się nad morze i w tym miejscu leżeć godzinami na piasku oraz niczym się nie zajmować.

wakacje nad morzem
Author: Fons Heijnsbroek
Source: http://www.flickr.com
W naszym państwie mamy tę możliwość, iż mamy do wyboru różne góry, morze i również jeziora w różnych miejscach. To pozwala nam jeśli chcemy co rok udawać się w inne miejsca, w których będziemy mogli zwiedzać nieznane interesujące miejscowości bądź inne atrakcje turystyczne, które uczynią nasze wczasy niepowtarzalnymi. Sprawdź: .

Dla miłośników plażowania i kąpieli słonecznych możemy zaproponować nasze polskie morze, które miejscami bywa odrobinę chłodne, ale na wypoczynek (eccotravel.eu/tajlandia/) na plaży nada się w sam raz. Poza tym można tam natrafić na różne koncerty lub występy kabaretów, które właściwie co roku robią sobie taki objazd nad polskim morzem. Zawsze można też wieczorem udać się gdzieś do klubu ewentualnie nawet usiąść w jakimś pubie albo kawiarni.

Super atrakcją nad morzem jest też rejs okrętem, ażeby dostrzec zachodzące słońce. Natomiast nasze akweny wodne mogą zaoferować nam żeglugę kajakami lub żaglówką, a nawet małym okrętem. Jeżeli nie lubimy pływania to pozostaje nam wędkowanie, co przy sporej mnogości ryb w krajowych rzekach oraz jeziorach może być ciekawym oraz miłym zajęciem.wypoczynek w górach
Author: Mariusz Chilmon
Source: http://www.flickr.com
Alternatywnym wyjściem jest wycieczka w góry, z tym uwzględnieniem, że musimy być przygotowani na zmiany aury oraz to, iż będzie nam potrzebna specjalna odzież i również wcześniejsza rezerwacja miejsc, albowiem dzwoniąc na numer pensjonatu z ogłoszenia przykładowo "góralskie domki szczawnica, dobra cena i świetne warunki" - można spotkać się z informacją, iż wolnych miejsc akurat nie ma. Warto jednak sprawdzić tutaj: domek szczawnica - oasada pod babieńskim potockiem.

Dlatego planując wakacje nad morzem czy także w góry zadzwońmy na ogłoszenia na tanie domki do wynajęcia szczawnica (lub też w innych miejscowościach oczywiście) chociaż z miesięcznym wyprzedzeniem, tak ażeby mieć alternatywę w razie kiedy nie dostaniemy wolnych miejsc i będziemy musieli poszukiwać wolnych miejsc w innych pensjonatach.

Tags: góry, wczasy, jeziora, kawiarnie, miejscowości