Elektroniczne wagi handlowe

Posted on 23/07/2019 3:24pm

Wagi handlowe do wykorzystywania do ścisłych rozliczeń handlowych muszą mieć legalizację. Na podstawie przepisów Urzędu Miar tylko waga zalegalizowana powinna być wykorzystywana na straganie, dotyczy to także sezonowej sprzedaży owoców na przydrożnym straganie.
waga handlowa
Source: www.wagi-elektroniczne.pl
Przestrzegamy przed kupnem niedrogich wag sklepowych na aukcjach internetowych, gdyż są to bez legalizacji. Najpopularniejsze wagi handlowe z legalizacją firmy CAS, Digi i Dibal można zakupić za min 480zł. Elektroniczne wagi sklepowe z handlowe () mają funkcję obliczania ceny, a jeśli mają urządzenie do drukowania, to wagi sklepowe posiadają także funkcje sumy. Wagi sklepowe można zakupić z wewnętrznym akumulatorem lub wagi na baterie, każda waga w standardzie ma zasilacz sieciowy.

Sklepowa waga wyposażona jest w dwa wyświetlacze do prezentowania ceny towaru oraz należności zarówno od strony klienta jaki i użytkownika. Wagi handlowe do używania na ladzie sklepowej|chłodniczej, gdzie skrzynki zasłaniają wyświetlacz od strony kupującego, tam mają zastosowanie sklepowe wagi w wyświetlaczem na słupku. Wagi z wysięgnikiem są trochę droższe, ale umożliwiają wykorzystanie przestrzeni wokół wagi. Dobre wagi sklepowe mają klawisze szybkiej sprzedaży. Warto również zapytać sprzedawcę czy waga ma funkcję euro, która będzie potrzebna w chwili przystąpienia Polski do strefy euro. Wiele wag wyposażonych jest w złącze interface, który można podpiąć do kasy fiskalnej.Dobrze jest przed zakupem wybrać czy chcemy podłączyć wagę do kasy fiskalnej czy nie. Jeżeli chcemy podłączyć wagę do kasy to warto nabyć wagę z portem ARJ. Specjalnym przykładem wag handlowych są wagi sklepowe z możliwością wydruku etykiet (zobacz na ). Porządny sklep powinien być wyposażony w solidną wagę z drukarką etykiet oraz dobry program magazynowy. Waga z drukarką etykiet podłączona do komputera ułatwia obsługę klienta, ale głównie zezwala na dobre zarządzanie sprzedażą i zamówieniami produktów.

Czy znalazłeś konieczne informacje na prezentowany wątek? Jeśli tak, to świetnie, ale nie mniej interesujące będą dane na tym serwisie. Wtedy przejdź tam (http://raiden.net.pl/594-telefony-i-akcesoria).

W ofercie posiadamy wagi etykietujące z wyświetlaczem lcd firmy Bizerba do przedstawiania oferty sklepu, ponadto oferujemy samoobsługowe wagi z drukarką etykiet.

Tags: sklepy