Doskonałe miejsca w naszym kraju na spędzenie letniego urlopu

Posted on 26/01/2019 7:25am

Szwajcaria Kaszubska jest częścią Pojezierza Kaszubskiego. Przepięknie ukształtowany krajobraz, znajdujące się tu licznie szlaki rowerowe, wodne i narciarskie sprawiają, że do tej części Polski każdego roku przybywają wielkie ilości turystów, którzy pragną odpocząć z dala od zgiełku wielkich miast.


Szwajcaria Kaszubska jest regionem bardzo niezwykłym. Na turystów czeka na tym obszarze blisko siedemset jezior otoczonych gęstymi lasami. To prawdziwy raj dla miłośników wędkowania i zbierania grzybów. W tutejszych jeziorach żyją między innymi okonie, sielawy i szczupaki. Latem lasy pełne są grzybów oraz jagód. Zawsze uśmiechnięci mieszkańcy bardzo chętnie witają przybywających z całego kraju, a coraz częściej także z zagranicy, turystów. Zdecydowana większość z nich jako pamiątkę ze spędzonych tutaj wakacji przywozi zrobione ręcznie tabakiery. Szwajcaria Kaszubska kryje wiele magicznych miejsc, zalicza się do nich między innymi Chmielno – jedna z najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych na Kaszubach, określana nieraz kaszubskim Saint-Tropez. Przybywających turystów witają dwa przepiękne jeziora – Kłodno, Białe – oraz Muzeum Ceramiki Kaszubskiej.
jezioro
Author: evoonia
Source: http://www.flickr.com


Popularną miejscowością turystyczną Kaszub są Wdzydze. Przez miejscowość wiedzie znakowany kolorem czerwonym Szlak Kaszubski.

Jeśli zaciekawił Cię ten wątek, to pod tym odnośnikiem znajdziesz większą ilość podobnych informacji, które na pewno będą warte zainteresowania.

Szlak Kaszubski biegnie przez pełne uroku części Kaszubskiego Parku Krajobrazowego oraz przez Wzgórza Szymbarskie. Największy rozgłos nadał jednak miejscowości najstarszy na terenie naszego kraju skansen, czyli Kaszubski Park Etnograficzny. Dogodne usytuowanie nad jeziorem sprawia, że miejscowość jest chętnie odwiedzana przez turystów. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy zatroszczyli się o stworzenie doskonałej bazy noclegowej i gastronomicznej.

Przybywający turyści mogą liczyć na noclegi Wdzydze oferuje je zaś w licznych pensjonatach, domach wypoczynkowych i wczasowych, w gospodarstwach o charakterze agroturystycznym. W lecie turystów jest jednak tak wielu, że warto rezerwować nawet kilka miesięcy wcześniej noclegi Wdzydze bowiem jest aktualnie bardzo popularne. W ten sposób będziemy mogli być pewni, że nie pozostaniemy bez noclegu i zostaniemy tam na dłużej. Kaszuby są tak urokliwe, że naprawdę trzeba tam się wybrać na więcej niż tylko na jeden dzień. To obszar naszego kraju, w którym każdy bez wątpienia znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Tags: turysta, wakacje, jeziora