Dlaczego warto zapisać dziecko do harcerstwa?

Posted on 04/07/2023 7:33am

Nieomal każdy, kto kiedykolwiek przynależał do harcerstwa rozpamiętuje nadzwyczaj pozytywnie te czasy. Do tej pory harcerstwo cieszy się bardzo dużym zaufaniem wśród społeczeństwa.


Czemu warto być harcerzem? Odpowiedź jest względnie prosta.


apteczka pierwszej pomocy
Author: Medisave UK
Source: http://www.flickr.com
danie
Author: CityTree עץבעיר
Source: http://www.flickr.com


W harcerstwie przeżywamy prawdziwą szkołę życia. Uczestnicząc w zbiórkach jak też rzecz jasna obozach, ucząc się rozniecać ognisko, czy też uczestnicząc w terenowych grach zdobywamy bezcenne umiejętności, jakie procentują w naszym życiu. Nauczamy się samodzielności oraz zaradności. Odpowiedzialności za polecone obowiązki, pracy w gromadzie, jej przewodzenia i wspólnego osiągania celów.


praca w grupie
Source: flickr.com


Częstokroć możemy słyszeć głosy, że harcerstwo to jedynie gonienie po lesie w krótkich spodenkach (jeśli chodzi o dziewczynki będzie to spódnica harcerska). To jednak coś dużo więcej. Właśnie dzięki robocie tysiąca instruktorów to gonienie po lesie ma głęboki sens.

Na pewno interesują Cię bonusy (http://www.primaveraspa.pl/primapark/park-wodny/). Z radością zachęcamy Cię do naszego następnego tekstu, który dla Ciebie stworzyliśmy. Trzeba tylko wejść w link.

Rozwija w nas pasję do aktywności na wielu płaszczyznach. Przynosi umiejętności, jakie pomogą nam w dorosłym życiu świetnie odnaleźć się na rynku pracy, również odpowiedzialności jako obywatela, całkiem świadomego swoich obowiązków, ale też praw. W porównaniu do drugich zajęć pozalekcyjnych, to jedna z tańszych opcji spędzania wolnego czasu. Składki członkowskie wynoszą zaledwie kilka złotych na miesiąc, co w przypadku zbiórek cztery razy na miesiąc a także pozostałych dodatkowych zadań w okresie roku jest sumą niedużą.


Koszt jaki czeka wszelkiego rodziciela malucha pragnącego być harcerzem albo harcerką to zakup uniformu, tutaj zależnie od drużyny jest to koszt mniej więcej 100 zł za cały komplet.

Tags: las, natura, harcerstwo