Dlaczego studia informatyka są jednym z zazwyczaj wybieranych kierunków?

Posted on 21/02/2024 8:23am

Dorosłość jest to czas wielu decyzji przed jakimi zostaje postawiony młody człowiek. To wówczas w pewien sposób rozpoczyna podejmować decyzje samodzielnie. Jedną z takich najistotniejszych postanowień jest dalsza edukacja. Jak wiadomo w tym czasie duża ilość z nich napisze maturę a następnie nastanie moment wyboru studiów. Dla jednych będzie to łatwy wybór, bo od pokoleń dany zawód był pielęgnowany. Dla innych, podstawowym sensem decyzji tego a nie innego kierunku jest wizja dobrej pracy. I podążając tym tropem wskazane jest przemyśleć, które kierunki studiów są opłacalne.


studenci
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Wg statystyk stale prym wiodą, takie kierunki jak prawo - traple.pl ekspertyzy patentowe warszawa jak i medycyna. Tymczasem w ostatnich latach bardzo często typowanym kierunkiem będą studia informatyka. Istotnym motywem tego wyboru jest nieustannie rozwijająca się technologia, jaka zapewnia wiele perspektyw. Obecnie prawie w niejednej branży życia używa się nowoczesnych technologii. Zatem w ostatnich latach tak dużo firm o profilu programistycznym zaistniało na rynku. Jak przegląda się oferty pracy to niemalże połowa anonsów bywa scalona z pracą programisty. Ten stopień będzie się utrzymywał bądź wręcz zapotrzebowanie na dobrych programistów, wzrośnie. Istotnie dlatego studia informatyka będą coraz bardziej renomowanym kierunkiem studiów- przykład. Duża ilość uczelni wyższych, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom rynku a także studentów, ustanowiło otworzyć dodatkowy kierunek informatyki. Możliwości po pozyskaniu kierunkowego wykształcenia bywa wyjątkowo ogromna: będzie dość dużo ofert pracy a i wynagrodzenie w tej branży zalicza się do jednych z najwyższych.


zajęcia
Author: Mario Behling
Source: http://www.flickr.com
Statystycznie programista (rzecz jasna w zależności od umiejętności jak i praktyk) zarabia trzy, cztery razy więcej niż wynosi średnia krajowa w Polsce. Rzecz jasna owe wynagrodzenia wraz z latami jak i doświadczenia bezpośrednio rosną. Możliwość tak wysokich zarobków zachęca bardzo wielu amatorów informatyki. Jednak studia informatyka są niewątpliwie ciężkie i już na pierwszym roku studiów wyjątkowo duży odsetek studentów (w porównaniu z innymi kierunkami studiów) rezygnuje z ich kontynuowania.

Tags: studenci, technologia, nauka, edukacja, programista